معاون اشتغال: حمایت از کسب و کار‌های خرد به سیاستگذاری‌های اثرگذار منجر می‌شود

منصوری درباره حمایت از کسب و کار‌های خرد در بخش های مختلف توضیحاتی داد.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، عیسی منصوری در آیین رونمایی از اقلام بهداشتی تولید شده با عنوان پروژه "ﺣﻤﺎﻳﺖ از ﻛﺴﺐ و ﻛﺎرﻫﺎیﺧﺮد و ﻧﻮﭘﺎ از ﻃﺮﻳﻖ واﺣﺪﻫﺎی اﻗﺘﺼﺎدی آﺳﻴﺐﭘﺬﻳﺮ ﺑﺮای ﺳﺎﻟﻤﻨﺪان و زﻧﺎن ﺑﺎردار در دوران همه‌گیری ویروس کرونا" که با حضور " لیلا جودان" نماینده صندوق جمعیت ملل متحد در ایران (UNFPA) معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  اظهار امیدواری کرد که حمایت از کسب و کار‌های خرد به سیاستگذاری‌های اثرگذاری در این حوزه منجر شود.

وی ادامه داد: این رویکرد می‌تواند به اجرای پروژه‌های بزرگ ملی نیز بیانجامد، در این پروژه سعی کردیم کار در بدنه وزارتخانه انجام شود البته از ظرفیت NGO‌ها نیز استفاده شده است.

منصوری تاکید کرد: با توجه به این که نظام اجرایی و سیاست گذاری کشور در حال تدوین برنامه هفتم توسعه است و این پروژه نیز از اجرای کسب و کار‌های خرد و کوچک حمایت می‌کند بنابراین می‌تواند نقش مهمی در برنامه هفتم داشته باشد.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: هدف از این پروژه، ﺣﻤﺎﻳﺖ از ﻛﺴﺐ وﻛﺎرﻫﺎیﺧﺮد و ﻧﻮﭘﺎ در زمینه ﺗﻬﻴﻪ و ﺗﻮزﻳﻊ اﻗﻼم ﺑﻬﺪاﺷتی ﺑﺮای ﺳﺎﻟﻤﻨﺪان و زﻧﺎنﺑﺎردار در دوره کووید ۱۹ با رعایت استاندارد‌های تعیین شده وزارت بهداشت است که با به کارگیری و ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار برای زنان سرپرست خانوار در فرآیند تولید این اقلام در واحد‌های اقتصادی کوچک و متوسط در حال انجام است.

منصوری اظهار کرد: پروژه یاد شده ذﻳﻞ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻛﺎری ﻣﺸﺘﺮک ﺳﺎل ۲۰۲۰ ﻣﻴﻼدی وزارت ﺗﻌﺎون، ﻛﺎر و رﻓﺎه اﺟﺘﻤﺎعی ﺑﺎ ﺻﻨﺪوق ﺟﻤﻌﻴﺖ ﻣﻠﻞﻣﺘﺤﺪ تعریف و تسهیل گری پروژه به صورت برون سپاری انجام شده، اما مسئولیت نظارت بر این پروژه به عهده وزارتخانه است.

در این مراسم، نمونه‌های تولید شده اقلام مصرفی ﺑﻬﺪاﺷـتی ﻣﻮرد ﻧﻴﺎز و پیشنهاد شده توسط صندوق جمعیت ملل متحد در ایران شامل ﻣﺎﺳـک ﺟﺮاحی، ﻣﺎﺳـک ﻓﻴﻠﺘﺮدار (N۹۵)، دستکشﻻﺗﻜﺲ، ﻋﻴنکﺣﻔﺎﻇتی، ﻗﺎبﺣﻔﺎﻇتی ﺻـﻮرت و ﮔﺎن ﻳﻜ ﺒﺎرﻣﺼـﺮف ﭘﺰﺷـکی معرفی شد.

در پایان این نشست از خدمات لیلا جودان نماینده صندوق جمعیت ملل متحد در ایران (UNFPA)، با توجه به پایان ماموریت وی در ایران تقدیر و لوح سپاسی به رسم یادبود به وی اهدا شد.

بیشتربخوانید

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر