پایان‌هفته‌ای سرد برای خراسان رضوی در راه است

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: کاهش شدید دما همراه با بارش برف و باران در روز‌های پایانی هفته مناطق مختلف خراسان رضوی را فرا می‌گیرد.


به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، مرتضی اثمری کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: 
 بارش نزولات آسمانی که بیشتر در نیمه شمالی خراسان رضوی رخ خواهد داد از روز پنجشنبه این هفته آغاز شده و تا روز‌های ابتدایی هفته آتی ادامه خواهد یافت.

او در خصوص وضعیت دمای هوا در خراسان رضوی نیز افزود: میانگین دمای هوای استان تا روز چهارشنبه هفته جاری یکم بهمن تغییر قابل ملاحظه‌ای نخواهد داشت، اما روند کاهش دمای هوا از روز پنجشنبه دوم بهمن ماه آغاز می‌شود.

بیشتر بخوانید

کارشناس اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی ادامه داد: روز جمعه آتی سوم بهمن ماه با کاهش محسوس دمای هوا سرمای زمستانی بر جو این استان حاکم می‌شود بطوری که کمینه دما در مناطق سردسیر خراسان رضوی تا ۱۰ درجه زیر صفر افت خواهد کرد.

اثمری بیان کرد: بر این اساس بیشینه دمای امروز ۲۹ دی ماه در مشهد ۱۷ درجه سلسیوس پیش‌بینی شده و ظرف دو روز آتی تغییر محسوسی ندارد، اما روز پنجشنبه به ۱۴ درجه سلسیوس کاهش یافته و با تداوم این روند روز جمعه آتی دمای هوای این کلانشهر به سه درجه کاهش خواهد یافت.

او به پیش‌بینی دیگر رخداد‌های جوی برای خراسان رضوی هم اشاره و تصریح کرد: وزش باد به نسبت شدید امروز بیشتر نواحی شمالی، مرکزی و غربی استان را فرا می‌گیرد.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی تاکید کرد: این وضعیت تا روز‌های پایانی هفته جاری تداوم یافته و همزمان با آغاز بارش برف و باران، بر شدت وزش باد افزوده خواهد شد.

نیشابور در ناحیه مرکزی خراسان رضوی با کمینه دمای سه درجه زیر صفر و درگز در شمال استان با بیشینه دمای ۲۲ درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهر‌های خراسان رضوی ظرف ۲۴ ساعت گذشته بودند.

بیشترین شدت وزش باد نیز ظرف همین مدت از تایباد واقع در شرق خراسان رضوی با سرعت ۴۷ کیلومتر بر ساعت گزارش شد.
 
منبع؛ ایرنا
 
انتهای پیام//ف.ح
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر