بازرسی از ۳۱۸ دستگاه باسکول جاده‌ای در استان اردبیل

مدیرکل استاندارد استان اردبیل از بازرسی و آزمون دوره‌ای ۳۱۸ باسکول وسایل نقلیه چرخ دار جاده‌ای استان در ۹ ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، هاشم علایی، مدیرکل استاندارد استان اردبیل با اشاره به اینکه طبق ضوابط قانونی همه وسایل سنجش مورد استفاده در داد و ستد عمومی در مرحله تولید و کاربرد در مراکز توزین تحت نظارت کامل سازمان ملی استاندارد ایران قرار دارند، گفت: کلیه وسایل توزین باید در فواصل زمانی معین به صورت دوره‌ای توسط شرکت‌های تائید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد ایران مورد بازرسی و آزمون قرار گیرند.

او افزود: در راستای اجرای تکالیف ذاتی و قانونی این اداره کل، توسط آزمایشگاه همکار تأیید صلاحیت شده مجری آزمون دوره‌ای، تعداد ۳۱۸ باسکول وسایل نقلیه چرخدار جاده‌ای بر اساس استاندارد ملی ۱۰ هزار و ۲۷۴ در طول ۹ ماهه امسال مورد آزمون قرار گرفته است که از این تعداد، ۳۰۶ باسکول قبول و ۱۲ باسکول نیز مردود اعلام شده است.

مدیر کل استاندارد استان اردبیل یادآور شد در همین مدت ۱۵ مورد عدم همکاری در آزمون باسکول‌های وسایل چرخدار جاده‌ای را نیز شاهد بوده ایم.

علایی در ادامه افزود: به صاحبان باسکول‌هایی که نتایج آزمون آن‌ها مردود شده است، فرصت داده می‌شود تا در مهلت مقرر نسبت به تعمیر و تنظیم باسکول توسط تعمیرکار مجاز اقدام کرده و پس از آزمون مجدد و در صورتی که نتایج آزمون آن‌ها مورد قبول واقع شود؛ مورد بهره برداری قرار بگیرند.

او بیان کرد: وجود گواهی آزمون صحت عملکرد و تاییدیه استاندارد در محل کار باسکول‌ها الزامی است.

مدیرکل استاندارد استان اردبیل تاکیدکرد: شهروندان عزیز می‌توانند در صورت مشاهده وسایل توزین فاقد برچسب و یا تردید در صحت عملکرد آن‌ها، از طریق سامانه تلفنی ۱۵۱۷ کارشناسان استاندارد را مطلع کنند.

انتهای پیام/ح

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر