شنبه‌های اعتراضی علیه نتانیاهو در اراضی اشغالی شش ماهه شد

صهیونیست‌ها در سی امین هفته متوالی اعتراضی خود در اراضی اشغالی علیه فساد اقتصادی و مدیریت ضعیف نتانیاهو به خیابان‌ها آمدند، تا این اعتراضات شش ماهه شود.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، اعتراضات مردم در سرزمین‌های اشغالی علیه بنیامین نتانیاهو، با تشدید اختلافات داخلی، سی‌امین شنبه خود  را نیز از سر گذراند.

این اعتراضات که روزهای شنبه هر هفته و اغلب در مرکز شهر تل‌آویو و چندین بار هم مقابل منزل و محل اقامت نتانیاهو صورت می‌گیرد به جنبش پرچم سیاه و عزاداران دموکراسی که از سوی نتانیاهو به نابودی کشیده شده، معروف است. صهیونیست‌ها به شدت علیه فساد اقتصادی، مدیریت ضعیف و تصویب نشدن بودجه در زمان نخست وزیری بنیامین نتانیاهو معترض هستند. آنها بار‌ها اعلام کردند که دیگر حاضر به دیدن او در این سمت نیستند. 

فساد مالی نتانیاهو و همسرش، در سال‌های اخیر بیشترین واکنش‌ها را از سوی مردم به خود داشته اتهامی که خود او آن را  نمی‌پذیرد و مدعی ایست مخالفان او با این اتهامات که بیشتر جنبه سیاسی دارد قصد دارند چهره او را در بین مردم تخریب کنند. پلیس بارها او را مورد بازرسی قرار داده اما هر بار به دلیل نخست وزیر بودنش این بازجویی‌ها به جایی نرسیده است. بعد از آن نیز هر بار دادگاه را به بهانه کرونا، به تعویق انداخته است. 

نتانیاهو متهم به دریافت رشوه و هدایا از سرمایه‌گذاران اسراییلی و خارجی است. دستگاه قضایی هیچ وقت در مورد این پرونده‌ها جزییاتی ارایه نداده و دادستان در خرید سه زیر دریایی آلمانی، از پلیس خواست تا در مورد نقش پنهان نتانیاهو در این معامله تحقیق کند. سارا نتانیاهو همسرش نیز به اتهام استفاده شخصی از اموال دولتی بار‌ها مورد بازپرسی قرار گرفته است.

اما مهمترین بحران سیاسی کشور را بودجه تشکیل می‌دهد. بودجه‌ای که هنوز نتانیاهو نتوانسته آن را به تصویب برساند. اعضای فراکسیون به انحلال کنست رای دادند که نتیجه‌اش برگزاری انتخابات زود هنگام است. انتخاباتی که در آن، نتانیاهو با این پیشینه هیچ شانسی برای برد نخواهد داشت.

مردم  بارها در اعتراضات خود فریاد زدند که در یک سال گذشته کشور پایدار با برنامه‌های درست نداشتیم شاید انتخابات بتواند کمک کننده باشد،  البته که مشکل رژیم صهیونیستی عمیق‌تر از این است و با انتخابات قابل حل شدن نیست.

بحران معیشتی و آمار بالای بیکاری که از زمان آغاز کرونا با افزایش رو به رو بوده نیز عامل دیگری است که مردم را هر هفته به خیابان‌ها می‌کشاند. بنی گانتز، سیاستمدار و فرمانده ارتش رژیم صهیونیستی در  یک سخنرانی اعلام کرد: «بسیاری از پروژه‌ها بر  زمین مانده، مردم وضعیت معیشتی خوبی ندارند و از فقر رنج می‌برند و برای زنده ماندن مقاومت می‌کنند. این موارد همه به دلیل وعده‌های واهی نتانیاهو است و بودجه‌ای که هنوز نتوانسته آن را به تصویب برساند».

 اعتراضات مردمی علیه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی شش ماهه شده و همچنان شنبه هر هفته ادامه دارد.صهیونیست‌ها امیدوارند تا او را از تخت قدرت به زیر بکشانند.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
Iran (Islamic Republic of)
reza
۱۴:۰۷ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
سرنوشت کسی که دم خودش را به ترامپ گره بزند بیشتر از این نمیشود......روباه مکار و حیله گری بنام نتانیاهو وقتی خودش را به دم شتر گره میزد تا بزرگ دیده شود از رم کردن ناگهانی شتر و پاهای بلندش حتماً بی اطلاع بوده حالا ضربات مکرر و متواتر را باید تحمل کند مگر اینکه دمش از دم شتر باز شده و رها شود گرچه این سقوط هم ممکن است استخوان هایش را درهم بشکند......این تعریف بسیار ساده از اوضاع کنونی اسرائیل است آن هم نه توسط دشمنانش بلکه از طرف صهیونیست های ساکن سرزمین های اشغالی فلسطین وای به حال درختی که از بیرون تنومند به نظر میرسد ولی از درون موریانه ها تمام بدنه درخت را جویده اند و تهی و تو خالی شده حالا فقط یک طوفان و گردباد سخت است که طومار این درخت بظاهر تنومند را درهم بپیچد..
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر