هشدار‌های هواشناسی درباره تلاطم دریا و کاهش شدید دما

هواشناسی استان بوشهر از تلاطم خلیج فارس و کاهش شدید دما از پنجشنبه ۲ بهمن تا شنبه ۴ بهمن خبر داد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، زهرا راستگو معاون اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: با توجه به وزش باد بسیار شدید شمال غربی در روز‌های پنجشنبه و جمعه دوم و سوم بهمن، بر روی خلیج فارس و در سواحل استان، دریا به طور کامل مواج و طوفانی پیش بینی می‌شود.

زهرا راستگو افزود: انتظار داریم سرعت وزش باد پنجشنبه و جمعه بر روی خلیج فارس به بیش از ۶۰ کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج به بیش از ۳ متر افزایش یابد.

او ادامه داد: ارتفاع موج در شمال خلیج فارس و سواحل شمالی استان بوشهر، ۲ متر خواهد بود، اما پیش بینی می‌شود ارتفاع موج در مناطق مرکزی خلیج فارس و سواحل مرکزی و جنوبی استان بیش از ۳ متر و در فراساحل گاهی تا ۴ متر برسد.

معاون هواشناسی بوشهر تاکید کرد: توصیه می‌شود در این مدت از تردد‌های دریایی به ویژه تردد شناور‌های کوچک و تفریحی و مسافری در خلیج فارس خودداری شود.

راستگو همچنین با اشاره به کاهش شدید و محسوس دما از اوایل پنجشنبه، عنوان کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که از اوایل پنجشنبه با ورود یک توده هوای سرد به استان و وزش باد شدید و سرد، روند کاهش دما در سطح استان آغاز می‌شود. پیش بینی می‌شود پنجشنبه ۲ بهمن تا شنبه ۴ بهمن دمای هوا در استان به طور میانگین ۵ تا ۱۰ درجه کاهش یابد و پس از آن سرمای هوا تا روز یکشنبه ماندگار باشد.

او عنوان کرد: انتظار داریم کاهش دما در جمعه سوم بهمن و در مناطق مرتفع استان شدت بیشتری داشته باشد و در برخی نقاط از شهرستان‌های جم، دشتستان، دشتی، دیلم و گناوه، دیر و عسلویه دمای سطح خاک به صفر و یا زیر صفر درجه سلسیوس برسد و سبب سرمازدگی و یخزدگی در محصولات و مزارع و باغ‌ها شود.

او تاکید کرد: باید در این مدت دمای گلخانه‌ها و مرغداری‌ها با توجه به کاهش محسوس دما تنظیم شود و تمهیدات لازم برای محافظت از مزارع و محصولات کشاورزی در برابر سرمازدگی و یخ‌زدگی صورت گیرد.

انتهای پیام/ح

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر