بازار همدان پایلوت گردشگری کشور می‌شود

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: بازار همدان می‌تواند به عنوان پایلوت گردشگری درکشور باشد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان،حمید رضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در این خصوص بیان کرد: مراکز گردشگری متنوعی در همدان وجود دارد و استاندارد سازی آن‌ها می‌تواند در جذب گردشگری جهانی و ملی بسیار اثرگذار باشد.

او با بیان اینکه همدان دارای فرصت و تهدید‌های گردشگری است افزود: بزرگترین فرصت خوب این است که بازآفرینی بازار همدان می‌تواند به عنوان پایلوت گردشگری درکشور باشد و باید از این فرصت به خوبی استفاده کرد.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بافت‌های قدیمی و کهن شهر‌ها و به واسطه قدمت تاریخی و وجود عناصر با ارزش تاریخی موقعیت مناسب ارتباطی، قرارگیری بازار اصلی شهر و قلب تپنده اقتصادی آن و ... دارای ارزش و جایگاه منحصر به فردی در ساختار فضایی و کارکردی شهر می‌باشد.

او ابراز داشت: هم چنین توجه به بافت‌های قدیمی و فرسوده و رفع ناپایداری آن‌ها به موضوع جدی و محوری در شهر‌ها بدل شده به گونه‌ای که بازآفرینی بازار همدان با رویکرد توسعه گردشگری به عنوان چاره‌ای برای حفظ این گونه بافت‌های ارزشمند توصیه می‌گردد.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: رویکرد بازآفرینی بر تداوم تاریخی و استفاده هر چه بهتر از میراث فرهنگی و تاریخی تاکید می‌ورزد و امکان معاصرسازی بافت‌های تاریخی را در راستای توسعه صنعت گردشگری فراهم می‌آورد.

حاجی بابایی با اشاره به سفر مهدی عبوری، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، گفت: موضوع بازآفرینی بازار همدان به عنوان پایلوت گردشگری کشور در نظر گرفته شده است چرا که انتخاب بازار همدان بدون هیچ گونه محدودیت جغرافیایی به عنوان یکی از محله‌های پرجاذبه، حاوی پتانسیل‌های گردشگری به عنوان پایلوت توسعه گردشگری و مهم‌تر از همه مجاورت با عناصری که دارای شناسنامه جهانی است که این خود امکان و فرصت مناسبی برای بازآفرینی بر پایه گردشگری پدید آورده است.

او اضافه کرد: در طرح باز آفرینی بازارهمدان در طی رایزنی‌های به عمل آمده هیچ گونه محدودیت اعتباری ندارد و اعتبار آن از ردیف ملی و استانی تأمین شده و هدف این مهم شناسایی جاذبه‌های گردشگری و حفظ بافت تاریخی همدان است.

حاجی بابایی گفت: علاوه بربازآفرینی بازار همدان دو مجتمع با رویکرد فرهنگی و مذهبی در مناطق حاشیه شهر همدان از جمله اسلامشهر و حصار امام (ره) نیز ساخته می‌شود.
منبع شبستان
انتهای پیام/ج

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر