فردا، آخرین مهلت ثبت نام وام‌های دانشجویی

مهلت ثبت نام انواع وام‌های دانشجویی نیمسال تحصیلی جاری، فردا اول بهمن به پایان می‌رسد.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، مهلت ثبت برای دریافت انواع وام‌های دانشجویی فردا (چهارشنبه، اول بهمن) به پایان می رسد.

صندوق رفاه دانشجویان، پیش از این در بخشنامه‌ای با اعلام جدول زمان‌بندی ثبت وام‌های دانشجویی در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، با توجه به شرایط ناشی از شیوع کرونا و تشدید آن مهلت ثبت نام وام‌ها را برای بار اول تا ۱۵ دی تمدید و سپس این مهلت را برای بار دوم تا اول بهمن تمدید کرد.

بر اساس اعلام صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم مبالغ وام‌های دانشجویی در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ در پنج دسته وام‌های تحصیلی، ضروری، ویژه دکتری، مسکن و شهریه اعلام شد. بر این اساس دانشجویان همه مقاطع تحصیلی برای هر نیمسال تحصیلی می‌توانند یک میلیون و ۵۰۰ تا دو میلیون تومان وام تحصیلی دریافت کنند.

همچنین حداکثر سقف وام ضروری در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته ۶ میلیون تومان و برای مقاطع کارشناسی پیوسته و دکتری تخصصی ناپیوسته غیر بورسیه حداکثر تا سقف هشت میلیون تومان و همچنین برای مقاطع کارشناسی ارشد پیوسته، دکتری پیوسته و دکتری حرفه‌ای حداکثر تا سقف ۱۰ میلیون تومان تعیین شده است.

دانشجویان برتر، نمونه کشوری و مبتکر تا سقف سه میلیون تومان، دانشجویانی که از حوادث و بلایای طبیعی آسیب دیده‌اند تا سقف سه میلیون تومان و دانشجویان قهرمان ورزشی تا سقف دو میلیون تومان می‌توانند وام ضروری دریافت کنند.

بر این اساس برای رویداد‌هایی نظیر ازدواج نیز تا سقف سه میلیون تومان وام ضروری پرداخت می‌شود، ضمن اینکه دانشجویان می‌توانند تا سقف پنج میلیون تومان به عنوان تنخواه وام ضروری دریافت کنند. برای رویداد‌هایی نظیر تولد فرزند، فوت پدر، مادر، همسر یا فرزند دانشجو، حادثه دیده در سوانح و تصادفات و همچنین دانشجویان مبتلا به بیماری‌های خاص از سقف سه تا پنج میلیون تومان وام ضروری در نظر گرفته شده است.

براساس اعلام صندوق رفاه دانشجویان، دانشجویان دکتری تخصصی ناپیوسته می‌توانند از منابع صندوق رفاه و یا بانک توسعه تعاون به صورت هر ۶ ماه یک بار به مبلغ ماهیانه ۷۰۰ هزار تومان وام ویژه دکتری دریافت کنند. همچنین برای همه مقاطع تحصیلی در طول هر مقطع مبلغ ۲۵ میلیون تومان در شهر تهران، ۲۰ میلیون تومان در کلانشهر‌ها و ۱۵ میلیون تومان نیز در سایر شهر‌ها وام مسکن پرداخت می‌شود.

همچنین دانشجویان مقاطع کاردانی، کارشناسی ناپیوسته و پیوسته تا سقف یک میلیون تومان، دانشجویان کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته، دکتری حرفه ای، دکتری پیوسته و دکتری تخصصی ناپیوسته نیز به میزان دو تا پنج میلیون تومان در هر نیمسال می‌توانند وام شهریه دریافت کنند.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر