در بسته حوادث امروز بخوانید؛

انهدام باند قاچاق اسلحه‌های غیر مجاز به کشور / محموله ۴۳۶ کیلویی حشیش و تریاک به مقصد نرسید

مهم‌ترین حوادث امروز ۳۰ دی ماه سال ۹۹ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، مهم‌ترین حوادث امروز ۳۰ دی ماه سال ۹۹ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

 

انهدام باند قاچاق اسلحه‌های غیر مجاز به کشور

سرهنگ" محمدرضا هاشمی فر جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان اظهار داشت: ماموران پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان اصفهان در ادامه طرح تشدید برخورد با قاچاقچیان و توزیع کنندگان سلاح‌های جنگی و شکاری با اشرافیت و هوشمندی بالای خود از فعالیت اعضای یک باند ۳ نفره در زمینه قاچاق سلاح از طریق جاسازی در در‌های ضد سرقت مطلع و بلافاصله موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
انهدام باند قاچاق اسلحه‌های غیر مجاز به کشور / محموله ۴۳۶ کیلویی حشیش و تریاک به مقصد نرسید


او افزود: ماموران پس از انجام تحقیقات علمی و تخصصی دریافتند اعضای باند مذکور در حال انتقال این محموله به وسیله یک دستگاه اتوبوس مسافربری به شهر اصفهان هستند که با اقدامات هوشمندانه خود خودروی مذکور را بلافاصله پس از ورود به شهر شناسایی و تحت کنترل و نظارت قرار دادند.

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان از غافلگیری قاچاقچیان در هنگام تحویل محموله سلاح به فرد خریدار خبرداد و گفت: در این عملیات دقیق و حساب شده طی بازرسی از در‌های ضد سرقت ۱۵ قبضه اسلحه غیرمجاز کشف شد.

سرهنگ هاشمی فر از دستگیری باند ۳ نفره قاچاقچیان سلاح به همراه فرد خریدار این گونه سلاح‌ها و تحویل آن‌ها به مراجع قضائی خبر داد و گفت: این گونه اسلحه‌ها با اهدافی خاص و به منظور برهم زدن نظم و امنیت جامعه به کشور قاچاق می‌شوند که با عنایت خداوند متعال و هوشیاری بالای ماموران پلیس و نیز حساسیت و همکاری شهروندان با ماموران تمامی این نقشه‌ها نقش برآب شده و اجازه عرض اندام به عاملان آن‌ها داده نمی‌شود.
 

محموله ۴۳۶ کیلویی حشیش و تریاک به مقصد نرسید

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر اصفهان با انجام یکسری اقدامات اطلاعاتی مطلع شدند یک محموله سنگین مواد مخدر در یکی از محور‌های مواصلاتی شهرستان "میناب" استان "هرمزگان" در حال جابجایی است که بلافاصله موضوع اطلاع داده شد.

ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان "میناب" استان "هرمزگان" نیز بلافاصله وارد عمل شدند و ۳ خودروی سبک را در این رابطه شناسایی و متوقف کردند.

در بازرسی از یکی از خودرو‌ها ۳۰۶ کیلو حشیش و ۱۳۰ کیلو و ۵۰۰ گرم تریاک کشف شد.
در این رابطه ۵ سوداگر مرگ دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای اقدامات قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شدند.
 

کشف ۴۷ میلیارد ریال کالای قاچاق در اصفهان

سرهنگ" کامران ریاحی رئیس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان اصفهان بیان داشت: در راستای کوتاه کردن دست قاچاقچیان کالا و حمایت از تولید کنندگان داخلی، طرح ویژه‌ای با اولویت مقابله با خودرو‌های شوتی و تیزرو به مدت ۷۲ ساعت توسط ماموران پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان اصفهان در محور‌های مواصلاتی به اجرا گذاشته شد.

او افزود: در این طرح که از ظرفیت و توان یگان‌های انتظامی شهرستان‌ها نیز بهره برداری شد، حین کنترل و رصد هوشمندانه خودرو‌های عبوری ۳ دستگاه خودروی کامیون و کشنده و ۱۱ دستگاه خودروی شوتی و تیزرو حامل کالای خارجی قاچاق توقیف و ۴۵ نفر قاچاقچی کالا نیز دستگیر شدند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان اصفهان، کشف ۴۵ کیلو توتون و تنباکو، ۷۰ دستگاه لوازم خانگی، ۱۴۲ دستگاه لوازم آشپزخانه، ۶۸۸ قلم لوازم آرایشی و بهداشتی، ۳ دستگاه لوازم صوتی و تصویری، ۴۵ ثوب پوشاک، ۲۶ عدد لاستیک، ۲۵۰ نوع لوازم یدکی خودرو، ۱۵۷ دستگاه ماینر، ۶۲۵ کیلو آرد، ۱۲ هزار و ۵۱۰ کیلو فراورده دامی، ۲ هزار و ۸۰۰ کیلو چوب، ۶۱ عدد ساعت مچی، ۱۷ کیسه گردو، ۱۶۸ عدد نوشابه انرژی زا، ۲۷ هزار و ۵۰۰ عدد شیرخشک صنعتی و یک هزارو ۲۰۰ کیلو زرچوبه قاچاق را از جمله دستاورد‌های این طرح عنوان کرد.

سرهنگ ریاحی با بیان اینکه کارشناسان ارزش محموله‌های خارجی قاچاق مکشوفه در این طرح را بالغ بر ۴۷ میلیارد ریال ارزیابی کردند اظهار داشت: کالا‌های مکشوفه به اداره اموال تملیکی منتقل و قاچاقچیان کالا نیز به همراه پرونده برای انجام اقدامات قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.
 

انهدام باند ۱۱ نفره سارقان داخل خودرو با ۳۸ فقره سرقت در"برخوار

سرهنگ " نعمت خلیلی گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت خودرو در سطح شهرستان، رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کارآگاهان پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: ماموران پلیس آگاهی با انجام اقدامات اطلاعاتی و به کار گیری شگرد‌های خاص پلیسی، موفق به شناسایی یکی از سارقان حرفه‌ای این باند شده و وی را در عملیاتی غافلگیرانه، در شهرستان شاهین شهردستگیر کردند.

او خاطر نشان کرد: با دستگیری متهم، مشخص شد وی با همکاری ۱۰ نفر دیگر اقدام به سرقت لوازم وقطعات خودرو می‌کرده که ماموران در عملیاتی ضربتی، آن‌ها را نیز دستگیر کردند.

سرهنگ خلیلی با اشاره به اینکه سارقان دستگیر شده به ۶ فقره سرقت خودرو و ۳۲ فقره سرقت قطعات و لوازم خودرو در شهرستان‌های اصفهان، شاهین شهرو برخواراعتراف کردند بیان داشت: در این رابطه ۲ مالخر نیز که اقدام به خرید لوازم سرقتی می‌کردند، دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان برخوار خاطرنشان کرد: با شناسایی مالباختگان و دعوت از آنها، تحقیقات تکمیلی انجام و پرونده به همراه شکات جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی ارسال شد.

سرهنگ خلیلی با تاکید بر اینکه اشیاء قیمتی، اسناد و مدارک اتومبیل و هویتی در داخل خودرو اگر در معرض دید قرار گیرند، برای سارقان وسوسه انگیز خواهند بود خاطر نشان کرد: شهروندان گرامی از پارک خودرو‌های خود در مکان‌های خلوت اجتناب و آن را به تجهیزات ایمنی مجهز کنند.
 

پیرمرد اصفهانی در میان شعله‌های آتش گرفتار شد

فرهاد کاوه آهنگران سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان، با اشاره به وقوع حریق توأم با انفجار در پارکینگ منزل مسکونی در خیابان رزمندگان اصفهان، اظهار کرد: این حادثه ساعت ۱۳:۱۱ امروز به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گزارش شد که بلافاصله آتش نشانان راهی محل حادثه شدند.

او با بیان اینکه نیرو‌های امداد و نجات از ایستگاه ۶ به محل حادثه برای امدادرسانی اعزام شدند، اضافه کرد: اکیپ اعزامی در کمترین زمان ممکن در محل حادثه حاضر شدند و آتش‌نشانان در اسرع وقت مردی که دچار حریق شده بود را نجات دادند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه علت بروز حادثه در دست بررسی است، افزود: محل حادثه ایمن‌سازی و مرد ۷۰ ساله دچار سوختگی تحویل نیرو‌های اورژانس شد، این حادثه مورد فوتی نداشته است.انتهای پیام/م
 
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر