هلال‌احمر وسیله‌ای برای مشارکت مردم و عبور از بحران‌ها است

استاندار کرمانشاه عبور از بحران‌ها را بدون مشارکت مردم غیرممکن دانست و گفت: باید پلی بین مردم و بحران‌ها تعریف کنیم و امروز هلال‌احمر این وظیفه مهم را بر عهده دارد.

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،  هوشنگ بازوند روز سه‌شنبه در آیین افتتاح بانک امانات تجهیزات پزشکی، توزیع دستگاه‌های اکسیژن‌ساز و کپسول‌های اکسیژن که در سرسرای هلال‌احمر کرمانشاه برگزار شد، گفت: هیچ بحرانی بدون مشارکت مردم حل نمی‌شود و هلال‌احمر وسیله‌ای برای مشارکت مردم و عبور از این بحران‌ها است.

او با اشاره به اینکه کرمانشاه در چند سال اخیر با بحران‌هایی مانند سیل و زلزله هم مواجه بوده است، گفت: در بحران شیوع کرونا هم هلال‌احمر در سه محور برنامه‌های نظارتی، مراقبتی و حمایتی نقش خود را به خوبی انجام داد.

مقام عالی دولت در استان کرمانشاه در ادامه، حاج قاسم را قهرمان ملی و قهرمان مقاومت در جهان اسلام توصیف کرد و ادامه داد: نام این شهید بزرگوار در طرح حاج قاسم باعث مشارکت حداکثری مردم در کنترل بیماری کووید ۱۹ شد.

بازوند با اشاره به اینکه وضعیت کرمانشاه از نظر کرونا خوب است، افزود:، اما اگر مردم فکر کنند که نگرانی‌ها برطرف شده است و سهل‌انگاری کنند دچار پیک چهارم می‌شویم و هلال‌احمر باید مشارکت مردم را برای رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی بیشتر کند.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: اگر مردم  دستورهای بهداشتی را رعایت نکنند دچار پیک چهارم می‌شویم و مجبوریم محدودیت‌های گذشته را اعمال کنیم و این در حالی است که ایجاد محدودیت روی زندگی و معیشت مردم تاثیر مستقیم دارد.

او مدیریت بر بحران را هنر دانست نه مدیریت در بحران را و گفت: نمی‌توانیم در بیمارستان‌ها کرونا را مدیریت کنیم و باید بیرون از بیمارستان‌ها و در منازل مردم این کار را انجام دهیم تا زنجیره انتقال را به طور کامل قطع کنیم.

انتهای پیام/ز

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر