واحدهای تولیدی کاشان از نظر زیست‌محیطی شناسنامه‌دار شوند

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان گفت: مناطق و واحدهای تولیدی کاشان باید از نظر زیست محیطی شناسنامه دار شوند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، آیت الله عباسعلی سلیمانی امام جمعه کاشان امروز در دیدار با جمعی از کارکنان اداره حفاظت محیط زیست کاشان با اشاره به اهمیت  موضوع  محیط زیست در پیشرفت و توسعه جوامع اظهار داشت: حفظ محیط زیست باید از مقوله شعار و سخن گذشته و مردم و به ویژه مسئولان در مقام عمل در حفاظت از میراث گران بهای زیست محیطی خود کوشا باشند.

او با بیان اینکه فرهنگ سازی یک مقوله مهم در حفاظت از محیط زیست است، ابراز داشت: متأسفانه مشکلات موجود در بخش محیط زیست کشور به گونه‌ای است که حتی برخی کارشناسان سفارش می‌کنند که انسان در برخی از موارد از مصرف ماهیان دریا نیز خودداری کند.

نماینده، ولی فقیه و امام جمعه کاشان با اشاره به آلودگی دریا توسط انسان تصریح کرد: متأسفانه زمین هم با شیره‌های زباله‌های انباشت شده دچار آلودگی می‌شود و سرایت این آلاینده‌ها به سفره‌های زیرزمینی حیات بشر را به خطر می‌اندازد.

شناسنامه دار کردن مناطق و واحد‌های تولیدی و صنعتی

او یکی از مهمترین اقدامات لازم برای حفظ محیط زیست را شناسنامه دار کردن مناطق و واحد‌های تولیدی و صنعتی دانست و خاطرنشان کرد: این موضوع باعث می‌شود تا فهم عمومی نسبت به حفظ محیط زیست بالاتر برود.

آیت الله سلیمانی ضمن انتقاد به رفتار برخی از افراد در از بین بردن حیات وحش به منظور سودجویی افزود: موجودات و حیوانات طبیعت نیز همانند انسان‌ها حق حیات دارند و نباید عده‌ای بدون هیچ ضابطه و قانونی نسبت به از بین بردن آن‌ها اقدام کنند.

او ضمن اشاره به کمبود امکانات و نیروی انسانی و اعتبارات برای حفاظت از محیط زیست تاکید کرد: همه دستگاه‌های اجرایی و خدماتی به سهم خود باید در راستای حفظ محیط زیست تلاش کرده و پشتیبان سازمان مربوطه در این زمینه باشند.

انتهای پیام/م

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر