وزیر آموزش و پرورش مطرح کرد؛

نقش آفرینی سازمان دانش‌آموزی در تحقق ساحت‌های سند تحول بنیادین

حاجی میرزایی در نشست صمیمی با مدیران سازمان دانش آموزی بر نقش آفرینی سازمان دانش‌آموزی در تحقق ساحت‌های سند تحول بنیادین تاکید کرد.

به گزارش حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در نشست صمیمی با مدیران سازمان دانش آموزی با بیان اینکه یکی از چالش‌های انسان‌ها چالش اندازه و قدر است اظهار کرد: اندازه و قدر هر فردی مهم است و بین این اندازه واقعی با آنچه در جامعه است فاصله‌ای احساس می‌شود.

او با طرح این سوال که قدر سازمان دانش‌آموزی چیست افزود: این سازمان یک گنج بی پایان است، زیرا اگر به نقش تعاملات اجتماعی در شکل گیری نهاد‌ها و شکل گیری نهاد‌ها در تحولات اجتماعی فکر کنیم سنگ بنا و نقطه آغازین تحولات در مناسبات اجتماعی شکل می‌گیرد.

حاجی میرزایی با بیان اینکه انسان‌ها با برقراری رابطه و گفتگو به تدریج نهاد‌هایی را شکل می‌دهند ادامه داد: کیفیت ارتباطات یک جامعه، کیفیت آن جامعه را می‌سازد شما مسئول ساماندهی تعاملات اجتماعی، تقویت پیوند‌های اجتماعی در آموزش و پرورش، افزایش توانمندی‌های دانش‌آموزان برای ایفای نقش‌های اجتماعی هستید که نقش‌های بسیار مهمی است.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: شما انسان‌ها را در بهترین و تاثیرگذارترین دوره زندگی در اختیار دارید، پایدارترین و عمیق‌ترین تاثیرات را می‌توانید در یک پنجم جمعیت کشور و از طریق یک تشکیلات منظم بگذارید.

او عنوان کرد: مجموعه بالنده موفقیت خود را نیازمند اقدامات از جای دیگر نمی‌داند. باید به دانش آموزان یاد دهید مسئولیت خود را بپذیرند و برای حل مساله به توانمندی‌های خود فکر کنند.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: توقع دارم این مجموعه پرشور و باانگیزه و باهمت کار کنند گامی موثر در آموزش و پرورش برداریم. ما در اهداف تعلیم و تربیت برای دانش افزایی بسیار کار کردیم، اما با افزایش توانمندی‌های دانش‌آموزان و تحقق اهداف تربیتی سندتحول فاصله داریم.

او با اشاره به اینکه کرونا به ما اهمیت یک ساختار تشکیلاتی را نشان داد افزود: در کنار کار‌های متنوع، بخشی را در راستای دسترسی به آموزش با کیفیت بگذارید و به آموزش و پرورش کمک کنید.

حاجی میرزایی یکی از راه‌های میانبر آموزش و پرورش را سازمان دانش‌آموزی خواند و گفت: سند تحول بنیادین اهداف بلندی در راستای اجرای فعالیت‌ها دارد که سازمان دانش آموزی می‌تواند در تمام ساحت‌های سند نقش آفرینی کند.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر