تحریم‌های جدید آمریکا علیه ونزوئلا

وزارت خزانه داری آمریکا از تحریم ۲۳ فرد، نهاد و کشتی به دلیل نقض تحریم‌های ونزوئلا خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز‎، وزارت خزانه داری آمریکا سه فرد، ۱۴ شرکت و شش کشتی را به خاطر دور زدن تحریم‌های ونزوئلا تحریم کرد.

بر این اساس، واشنگتن روز سه شنبه شبکه‌ای از شرکت‌های تجاری نفت، افراد و کشتی‌هایی را که کمک می‌کردند شرکت دولتی نفت ونزوئلا به رغم تحریم‌های دولت آمریکا به آسیا نفت خام بفروشد تحریم کرد.

استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا در بیانیه‌ای ادعا کرد: «آن‌هایی که تلاش‌های رژیم غیرقانونی مادورو را برای دور زدن تحریم‌های آمریکا تسهیل می‌کنند به فسادی کمک می‌کنند که موجب خورده شدن ونزوئلا می‌شود.»

خزانه داری آمریکا همچنین مدعی شد دفتر کنترل دارایی‌های خارجی در این وزارتخانه سه فرد، ۱۴ شرکت و شش کشتی را به خاطر روابطشان با شبکه‌ای که تلاش می‌کرد تحریم‌های اعمالی آمریکا بر بخش نفت ونزوئلا را دور بزند تحریم کرد.

این نهاد آمریکایی افزود: عاملان اصلی این دور زدن‌های نفتی عبارت اند از آلساندرو بازونی، فرانسیسکو دی آگوستینو، و فیلیپ آپیکیان همراه با شرکت‌های نفتی المنتو و سوئیس اویل تریدینگ که تحریم‌های آمریکا را نقض کردند.

وزارت خارجه ونزوئلا در بیانیه‌ای این اقدام آمریکا را «تجاوزی جدید و مایوسانه علیه مردم ونزوئلا توسط دولت رو به پایان دونالد ترامپ» نامید.

وزارت خارجه ونزوئلا همچنین اعلام کرد: «به رغم چهار سال تجاوز بی وقفه و بی محابا، و به رغم این بی اعتنایی به قوانین بین المللی، مردم ونزوئلا و دولت انقلابی آن هنوز هم ایستاده اند.»

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
Iran (Islamic Republic of)
reza
۱۳:۱۵ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
نوعی از عقرب که زهری کشنده وفلج کننده دارد وقتی در محاصره آتش می افتد با نیش خودش با تزریق زهرش به بدن خود خودش را قبل از اینکه دامنه آتش به او برسد با نیش های مکرر و پشت سر هم نابود میکند تا توسط خشم آتش سوزانده نشود..........این روزها ترامپ در آخرین لحظات همین کار را با خود و اختیاراتش بعنوان رئیس جمهور بازنده میکند او عقربی است که اول از ساختمان کنگره در قلب خاک آمریکا به خودش نیش زد کارهای دیگرش بماندکنار که با تمام کنوانسیونها وتعهدات بین المللی مصوب سازمان ملل بعنوان بازیچه رفتار کرد و یکی یکی با نقض آنان از آنها خارج شد...... همین بس که دیگر این آمریکا نیست که برای جهان خط ونشان بکشد و دم از دموکراسی و حقوق بشر بزند چون تسخیر کنگره توسط شورشیان علیه دموکراسی تا ابد لکه ننگی است بر تارک هیئت حاکمه آمریکا و نقض حقوق بشر شلیک گلوله از داخل ساختمان کنگره به شورشیان که همه آمریکائی بودند و حق اعتراض داشتند یعنی جواب اعتراض با گلوله که 4نفر بطور مسلم با چشم رسانه ها و شبکه های جهانی ثبت و ضبط شد و تاریخ دموکراسی 200ساله آمریکائی را زیر یک علامت سوال بزرگ برد...... شما ملت و دولت ونزوئلا فقط و فقط مقاومت کنید زیرا بر سر میخ هر چه بیشتر کوبیده شود جایش مستحکم و استوارتر میشود...................
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر