وزیر آموزش و پرورش:

دانش آموزان بازمانده از تحصیل را زیر چتر آموزش و پرورش می‌نشانیم

حاجی میرزایی شناسایی و جذب دانش آموزان بازمانده از تحصیل را یکی از اولویت‌های وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه جلسه ویدئو کنفرانس با روسای مناطق استان خوزستان جذب دانش آموزان بازمانده از تحصیل را یکی از اولویت‌های مهم وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: بازگشت به تحصیل دانش آموزان با قوت دنبال می‌شود.

او افزود: مهمترین تاکید ما در سال تحصیلی کنونی این است که نباید حتی یک دانش آموز از آموزش دور بماند و حتی اگر دانش آموزی سال قبل ثبت نام کرده است و امسال در آموزش‌های مدرسه حضور ندارد، باید حتما پیگیری شود و مشکل دانش آموز را حل کنند، ضمن اینکه سازمان ثبت احوال طبق قانون مکلف است اطلاعات دانش آموزان و کد ملی آن‌ها را برای پیگیری در اختیار ما قرار دهد.


بیشتر بخوانید


حاجی میرزایی اظهار داشت: تلاش ما تحت پوشش قرار دادن دانش آموزانی است که در فرآیند تحصیل حضور ندارند و برای بازگشت آن‌ها به تحصیل همه تلاش خود را به کار خواهیم گرفت.

وزیر آموزش و پرورش در خصوص حضور دانش آموزان در مدارس بیان کرد: ما موظف هستیم که امکان آموزش را برای همه دانش آموزان فراهم کنیم، مدارس ما در سراسر کشور آمادگی پذیرش دانش آموزان را دارند و خانواده‌ها می‌توانند با مراجعه به مدارس از رعایت اصول بهداشتی اطمینان پیدا کنند.


بیشتر بخوانید


او ادامه داد: ما برای پایه‌های اول و دوم و دروس علمی هنرستان‌ها آموزش حضوری را بسیار ضروری می‌دانیم، به دلیل اینکه ارائه این آموزش‌ها به صورت مجازی از کیفیت مناسبی برخوردار نخواهد بود، اما به دغدغه‌های ستاد ملی کرونا احترام می‌گذاریم از این رو اعلام کردیم که آموزش حضوری اختیاری است.

این مقام عالی کشوری تصریح کرد: شرایط تبدیل وضعیت همکاران حق التدریس کاملا روشن بوده و ابلاغ شده و مراحل اجرایی آن در حال انجام است. بر اساس میزان سهمیه‌ای که امسال دریافت کردیم ۲۵ هزار و ۵۰۰ نفر از همکاران حق التدریس در کشور به ترتیب امتیازاتی که کسب کردند تبدیل وضعیت می‌شوند و مابقی نیز برای تبدیل وضعیت در سال‌های بعد در نوبت قرار می‌گیرند.

انتهای پیام/گ

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر