رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی کشور:

مبارزه با دوپینگ در آستانه المپیک تشدید می‌شود

دکتر نوروزی در ساری گفت: با توجه به در پیش بودن المپیک ۲۰۲۱ مبارزه با دوپینگ تشدید می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، دکتر غلامرضا نوروزی رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی که به منظور بازدید از هیئت پزشکی ورزشی در مازندران حضور یافته بود به برنامه‌های این فدراسیون برای ورزشکاران المپیکی هم اشاره کرد و از تشدید تست گیری برای جلوگیری از اعزام وزرشکاران دوپینگی به مسابقات خبر داد.

او افزود:به علت افزایش ورزشکاران دوپینگی در سال‌های اخیر ، سخت‌گیری در تست‌گیری از ورزشکاران اعزامی به مسابقات برون مرزی نسبت به گذشته بیشتر شده بود.

دکتر نوروزی گفت: برای ۴ سال آینده  برنامه‌های مختلفی برای تحول در این حوزه برنامه ریزی شده است.

او افزود: اقدامات مقابله با دوپینگ مختص وضعیت کرونایی نیست و در همه ایام باید انجام شود.

نوروزی گفت: در ارتباط با دوپینگ ورزشکاران به عنوان مصرف کننده، خودشان مسئول هستند و باید پاسخگوی آنچه استفاده می‌کنند باشند.

رییس فدراسیون پزشکی ورزشی با اشاره به اینکه هیات پزشکی ورزشی مازندران در سال‌های اخیر در بین استان‌های درجه یک مقام اول را کسب کرده است که بیانگر فعالیت‌های چشمگیر این هیات می‌باشد، افزود: زیرساخت‌های مناسبی در حوزه پزشکی ورزشی در مازندران طی ۲ سال اخیر عملیاتی شده است.

خسارت کرونا بر فعالیت هیات پزشکی ورزشی

دکتر نوروزی رییس فدراسیون پزشکی ورزشی در ارتباط با بازگشایی امکان ورزشی کشور بعد از بهبود وضعیت شیوع کرونا در کشور گفت: به صورت کلی ما تابع تصمیمات ستاد ملی کرونا هستیم.

اوافزود: تعطیلی باشگاه‌ها ضرر زیادی را متوجه ورزشکاران و باشگاه‌های ورزشی کرد، ولی زیان هیات‌های پزشکی ورزشی از ناحیه این ویروس بیشتر از باشگاه‌ها بود.

دکتر نوروزی گفت: تعطیلی باشگاه‌ها سبب شد تا تست گیری و سایر خدمات رسانی هیات‌ها به ورزشکاران که جنبه درآمدزایی برایشان داشت با کاهش شدیدی مواجه شود و به همین دلیل بعضی از هیات‌های استانی به خاطر کاهش درآمد با مشکلات مالی زیادی مواجه هستند.

او درباره بازگشایی استخر‌ها و ورزش‌های آبی و تفریحی با توجه به کاهش شدت شیوع کرونا در بعضی مناطق کشور، افزود: در روز‌های اخیر که وضعیت کرونا در بعضی شهرستان‌ها زرد و آبی شد، فدراسیون پزشکی ورزشی شیوه نامه‌های بهداشتی را برای بازگشایی ورزش‌های آبی به وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه کرده است که قرار است در نشست ستاد که روز شنبه چهارم بهمن برگزار می‌شود، مطرح گردد.

رییس فدراسیون پزشکی ورزشی افزود: چنانچه ستاد با بازگشایی این مراکز موافقت کند، نظارت بر باشگاه‌ها و استخر‌ها برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید افزایش یابد، چرا که وضعیت کنونی مناطق زرد و آبی کرونایی شکننده است و هر گونه عادی انگاری می‌تواند مشکلات را تشدید کند.

انتهای پیام/س
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر