استاندار خوزستان:

اعمال محدودیت‌های کرونایی بر اساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا است

شریعتی گفت: اعمال و لغو محدودیت‌های کرونایی بر اساس تصمیم‌های ستاد ملی مقابله با کرونا انجام می‌شود.

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، با اشاره به وضعیت آبی استان به لحاظ شیوع کرونا گفت: ملاک بازگشایی مدارس، سالن‌های ورزشی، تالار‌های عروسی، استخرها، مراکز فرهنگی، اعمال یا لغو محدودیت‌های کرونایی و... تصمیمات و ابلاغ دستور‌ها از سوی ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا است.

او با بیان اینکه رعایت فاصله گذاری اجتماعی در مراکز عمومی کاهش یافته است، افزود: این موضوع پیام خوبی برای مدیریت ویروس کرونا نیست و به همین دلیل شاهد افزایش آمار ابتلا به این بیماری هستیم.

شریعتی در ادامه با بیان اینکه تهویه مطبوع در مراکز عمومی به ویژه در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی یک ضرورت است و انتظار داریم مراکز بهداشت به عنوان یک نهاد نظارتی به این موضوع توجه کنند، اظهار داشت: همه مناطق استان به جز یک شهر اکنون در وضعیت آبی قرار دارند و ملاک بازگشایی اصناف، سالن ها، استخرها، مراکز فرهنگی و ورزشی و اعمال محدودیت ها، مصوبات ستاد ملی و استانی مبارزه با کرونا است و در تصمیم گیری و صدور مجوز باید به این موضوع توجه شود و اگر سر خود عمل کنیم منجر به هرج و مرج و بی‌نظمی می‌شود.

استاندار خوزستان یکی از ابزار‌های مهم و موثر در کنترل انتشار ویروس کرونا فاصله گذاری اجتماعی عنوان و بیان کرد: در مراکز عمومی باید به این شاخص توجه بیشتری شده، همچنین باید نظارت و مقررات مربوط به آن تشدید شود، این در حالی است که برخی از شهرستان‌های خوزستان در بیشتر شاخص‌های تعریف شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی در حد انتظار ظاهر نشده اند، به همین دلیل به فرمانداران این شهرستان‌ها اخطار می‌شود تا علل و عوامل را بررسی و برای جبران آن اقدام کنند، اینکه فرمانداران فکر کنند شرایط شهرستان آبی شده و توجه خود را کمتر کنند اشتباه است و احتمال دارد با پیک بیماری مواجه شوند.

نماینده عالی دولت در خوزستان ادامه داد: حفظ شرایط به دست آمده امر بسیار مهمی بوده و نیاز به انرژی بیشتری دارد، به همین دلیل از فرمانداران انتظار می‌رود به این موضوع بیشتر توجه کنند، همچنین مسئولان بهداشت و درمان استان به همراه بسیج و سایر ارگان‌ها و نهاد‌ها باید تلاش کنند تا شرایط روز به روز بهتر شود و در این رابطه غفلت از هیچکس پذیرفتنی نیست.

او با بیان اینکه حفظ و پایداری شرایط موجود بسیار حیاتی است، بیان داشت: دستگاه‌های پشتیبان از طرح سردار شهید قاسم سلیمانی باید طبق مصوبه به تعهدات خود عمل کنند و کوتاهی از هیچکس پذیرفته نیست، قرار بود فرمانداران در نشست‌های ستاد کرونا حاضر شوند، اما برگزاری جلسات به صورت ویدئو کنفرانس باعث شده تا فرمانداران از حضور در جلسات ستاد امتناع کنند و همین موضوع باعث می‌شود کمتر به مسائل توجه کرده و شرایط به نحو دیگری رقم بخورد.

شریعتی در ادامه گفت: حضور نداشتن فرمانداران در جلسات به این معنی است که اهمیت مسئله برای آن‌ها روشن نشده و یا وضعیت برای آن‌ها عادی شده است و انتظار می‌رود فرمانداران نسبت به کرونا و وضعیت شهرستان‌ها اهتمام بورزند و بیش از گذشته تلاش کنند تا این ویروس ریشه کن شود.

او تصریح کرد: انتشار بیماری در برخی از شهرستان‌ها رو به کاهش است که از فرمانداران این مناطق تشکر می‌شود، اما در برخی از شهرستان‌ها همچون آبادان، دزفول، اندیکا، شوش، شادگان، مسجدسلیمان، هندیجان، بهبهان، دشت آزادگان، آغاجاری و امیدیه روند بیماری رو به افزایش است که فرمانداران هر چه سریعتر باید چرخه انتقال ویروس را قطع و مانع از افزایش بیماری شوند.

انتهای پیام/گ

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر