افزایش ظرفیت سرپناه و گرمخانه‌های شهر کرمانشاه

فرماندار کرمانشاه با اشاره به کاهش شدید دمای هوای شبانه گفت : با هم‌افزایی دستگاه‌های ذی ربط به ویژه شهرداری و بهزیستی ظرفیت سرپناه و گرمخانه‌های شهر کرمانشاه طی چند روز آینده افزایش می‌یابد.

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، فضل الله رنجبر فرماندار کرمانشاه با اشاره به ضرورت و اولویت رسیدگی به افراد بی خانمان شهر کرمانشاه از شهرداری و بهزیستی خواست هرچه سریعتر نسبت به اجاره مکان‌های جدید برای اسکان شبانه بی خانمان‌ها ظرف ۲ روز آینده اقدام کنند.

او از شهرداری و بهزیستی خواست، خودرو‌هایی برای گشت زنی شبانه به منظور جمع آوری بی خانمانان اختصاص دهند، تا کسی شب را در سرما سر نکند.

رنجبر با اشاره به دستور وزیر کشور نسبت به ایجاد سرپناه برای افراد بی خانمان افزود: همه در برابر فراهم کردن سرپناه برای بی خانمان‌ها مسئول و وظیفه داریم.

او با اشاره به گزارش بهزیستی نسبت به افزایش ظرفیت اردوگاه‌های ماده ۱۵ خواستار افزایش اعتبار این اردوگاه در شهرستان شد و از اداره راهداری خواست نسبت به روشنایی مسیر سراب نیلوفرکه اردوگاه ماده ۱۶ در آنجا مستقر است، در راستای حفظ امنیت این مکان اقدام کند.

متکدیان بلوار طاق بستان جمع آوری می‌شوند

فرماندار کرمانشاه با اشاره به آمار پالایشی سازمان بهزیستی و کمیته امداد گفت: بسیاری از افرادی که در محدوده پل ولایت تا بریدگی فرهنگیان فاز ۲ در عصر‌ها به عنوان کارگر کنار بلوار پرسه می‌زنند، متکدی هستند که چهره شهر را زشت کرده اند.

رنجبر با بیان اینکه باید برای کمک به افراد بی بضاعت، نیازمند اطلاع رسانی قوی و آگاه سازی در جامعه هستیم تا افراد سودجو از احساسات مردم سوء استفاده نکنند، گفت: در گفتگو با این افراد متکدی به آن‌ها پرداخت تسهیلات کم بهره اشتغال پیشنهاد شده که متاسفانه تکدی گری برای آن‌ها جذاب‌تر بوده و پیگیر وام اشتغال نشدند.

او با اشاره به اینکه بسیاری از آن‌ها جوان هستند و توانایی انجام فعالیت را دارند، اما کار نمی‌کنند از شهروندان خواست برای کمک به نیازمندان واقعی نذر و کمک‌های خود را به این افراد ندهند، زیرا آن‌ها را به ادامه تکدی گری تشویق می‌کنند و نیازمندان واقعی جامعه بی بهره می‌مانند.

رنجبر با اشاره به مصوبه استانی مبنی بر جمع آوری متکدیان پل ولایت افزود: این مصوبه از فردا با کمک اجراییات شهرداری اجرا می‌شود و کسانی که از عصر‌ها در محدوده پل ولایت تا بریدگی فرهنگیان فاز ۲ به منظور گدایی توقف می‌کنند جمع آوری و به اردوگاه منتقل می‌شوند.

ظرفیت گرمخانه‌های کرمانشاه ۲ برابر ظرفیت افزایش یافته است

نماینده بهزیستی شهرستان کرمانشاه با اشاره به ظرفیت گرمخانه پمپ گازوییل شهر کرمانشاه گفت: هم اکنون ظرفیت این سرپناه از ۵۰ نفر به ۱۰۰ نفر ارتقا یافته است و ظرفیت گرم خانه زنان آقاجان نیز افزایش یافته است.

مظفری گفت: بهزیستی آماده است اجاره بهای مکان‌هایی که به منظور ایجاد سرپناه برای افراد بی خانمان و معتادان متجاهر فراهم شود را بپردازد و خواستار کمک دیگر ارگان‌ها به ویژه شهرداری، هلال احمر، ورزش و جوانان و کمیته امداد شد.

او افزود: از امشب چهار دستگاه خودرو اورژانس اجتماعی بهزیستی به منظور جمع آوری بی خانمان‌های شهر گشت زنی می‌کنند.

مظفری کمک به بی خانمان‌ها را ضروری دانست و خواستار تامین اعتبار فصل پنج ماده ۱۶ برای سامان دادن به بی خانمان‌ها تا ظرفیت ۱۰۰ نفر شد .

انتهای پیام/د

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر