جهانگیری: بیماری‌های مزمن اقتصاد کشور ساختاری است

معاون اول رئیس جمهور گفت: بیماری‌های مزمن اقتصاد کشور ساختاری است، گاهی حتی با انتقال برخی مجموعه‌ها به بخش خصوصی نیز بهره‌وری افزایش نیافته است.

‌به گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،  اعضای انجمن بهره‌وری ایران بعداز ظهر امروز (شنبه) با معاون اول رئیس جمهور دیدار کردند.

اسحاق جهانگیری در این دیدار با اشاره به اینکه بهره وری از اصلی‌ترین موضوعات اقتصاد ایران است، گفت: در اسناد و برنامه‌های بالادستی و نیز سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که از سوی رهبر معظم انقلاب ابلاغ شده است، بر افزایش بهره وری در همه بخش‌ها تأکید شده است.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به برخی بیماری‌های مزمن اقتصادی نظیر تورم گفت: در طول برنامه‌های توسعه کشور همواره بر رشد مستمر و پایدار اقتصادی و یا افزایش ۳۰ درصدی رشد اقتصادی از محل بهره وری تأکید شده، اما در پایان برنامه‌های توسعه این اهداف محقق نشده است.

جهانگیری افزود: بیماری‌های مزمن اقتصاد کشور ساختاری است و گاهی حتی با انتقال برخی مجموعه‌ها به بخش خصوصی نیز بهره وری افزایش نیافته است در حالی که تصور می‌شد با مدیریت بخش خصوصی و اقتصاد رقابتی تر، بازدهی سرمایه و نیروی کار افزایش یابد.

معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر رمزگشایی جدی از این مولفه‌های اقتصادی ضمن تشکر از انجمن بهره وری ایران که دغدغه و مسئولیت تفکر در مورد مسایل کلیدی کشور دارند، گفت: باید با پرهیز از کلی گویی در مورد راهکار‌های افزایش بهره وری، شاخص‌هایی قابل رصد، ارزیابی و اندازه گیری ایجاد کرد تا شاهد اثربخشی و افزایش بهره وری در بخش‌های مختلف کشور باشیم.

جهانگیری سپس به موضوع بهره ور کردن تولید انرژی در کشور اشاره کرد و گفت: انرژی یکی از اصلی‌ترین مسایل کشور است و باید به طور جدی برای پایدار کردن میزان تولید، کاهش مصرف و افزایش بهره وری از منابع انرژی کشور برنامه ریزی و تلاش شود.

در این جلسه که حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش و انصاری رییس سازمان اداری و استخدامی کشور نیز حضور داشتند، کلانتری مدیرعامل انجمن بهره وری ایران گزارشی از سهم سالانه بهره وری و عوامل تولید در رشد اقتصادی کشور ارائه و به میزان بهره وری در حوزه نیروی کار و سرمایه و گفت: بیشترین رشد بهره وری در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بوده است و در سایر بخش‌ها نظیر انرژی با هدر رفت بهره وری مواجه هستیم.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۱۰ ۰۵ بهمن ۱۳۹۹
شما که میگفتی قطار اقتصاد کشور را به حرکت در میاری بعداز 4سال تازه متوجه اولین نکته ونقیصه آن شدی
بخیر گذشت که تورییس جمهور نشدی وگرنه 40سال دیگه تازه متوجه میشدی که چه خبره و تا اون موقع باید تحملت می کردیم .خدا به ما رحم کرد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۳۵ ۰۵ بهمن ۱۳۹۹
فقط بلدی حرف بزنی 40 ساله در کشور انواع پستها را داری . اقتصاد کشور را شما بیمارکردی . نقش جوانان را در اداره کشور فراموش کردید . هر چه پیره وزیر شده اند .
Iran (Islamic Republic of)
باهر
۲۳:۰۱ ۰۴ بهمن ۱۳۹۹
بیماری مزمن ایران وجود مدیریت نالایق و ناشایست و همه چیز خوارو غارتگر و ایل تبار سالار هست که بیش از چهل سال است که مملکت را بنابودی کشانده اند و روزگار مردم را تیره و تار کرده اندو کنار هم نمی روند!!!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۱۹ ۰۴ بهمن ۱۳۹۹
بهره وری؟؟؟؟؟!!!!!!مشکل ما دلالیزه شدن اقتصاد با هزینخ تقریبا صفر هست.تا با دوتا معامله میشه کلی پول در اورد ،بهره وری کدومه ،در این اقنصاد بهره وری جای خودش رو به فرصت طلبی و رانت یابی داده،البته ریشه این اقتصاد هم عملکرد خود شماست معاون اول .
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر