نوروزی:

۲۲۵ میلیارد تومان از ظرفیت تهاتر بدهی‌های فارس استفاده نشده است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی فارس گفت: سهم فارس از ظرفیت تهاتر بدهی مالیاتی و بانکی پیمانکاران ۳۳۴ میلیارد تومان است که هنوز اوراق خزانه برای ۲۲۵ میلیارد تومان از آن صادر نشده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، حسن نوروزی در شورای برنامه‌ریزی و توسعه فارس با بیان اینکه سهم این استان از تهاتر بدهی مالیاتی و بانکی پیمانکاران ۳۳۴ میلیارد تومان است، گفت: هنوز اوراق خزانه برای ۲۲۵ میلیارد تومان از این رقم صادر نشده است.

او افزود: از این اعتبار ۳۳۴ میلیارد تومانی، ۲۲۰ میلیارد تومان برای تهاتر بدهی مالیاتی و ۱۱۴ میلیارد تومان برای تهاتر بدهی بانکی در نظر گرفته شده که تا کنون تنها برای ۱۰۹ میلیارد تومان آن ورقه خزانه صادر شده و صدور این اوراق برای مابقی سهم فارس، نیازمند پیگیری دستگاه‌های اجرایی مرتبط است.

نوروزی با اشاره به توقف تصفیه بدهی شهرداری‌ها از طریق تهاتر گفت: به نظر می‌رسد دولت تمایلی به آنکه خودش را به خاطر شهرداری‌ها با بانک‌ها طرف کند ندارد، چون ممکن است همه بدهی‌های شهرداری‌ها به بانک برای پروژه‌های عمرانی نباشد.

او با اشاره به نامه خزانه‌دار کل کشور به رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: بر اساس این نامه زمان جذب اعتبارات عمرانی تا یکم اسفند ماه و اعتبارات هزینه‌ای کشور تا بیستم اسفند تعیین شده وگرنه اعتبارات جذب نشده ظرف ۱۰ روز بعد از موعد مقرر باید به خزانه بازگردد.

نوروزی گفت: گرچه رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، پیگیر افزایش مهلت جذب بودجه هستند، اما پیشنهاد می‌شود مدیران دستگاه‌های اجرایی، بنا را بر مهلت اعلام شده از سوی خزانه‌داری کشور گذاشته و برای جذب هرچه سریع‌تر بودجه تلاش کنند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی فارس با اشاره به تفاهم‌نامه منعقد شده بین سازمان امور مالیاتی و سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: بر اساس این تفاهم نامه، مقرر شد ۳۳۰۰ میلیارد تومان از محل تحقق درآمد‌های مصوب مالیاتی به استان‌ها برگردد که تاکنون ۱۱۰۰ میلیارد تومان آن به استان‌ها ابلاغ شده است، از این رقم ۶۶ میلیارد تومان معادل ۵ درصد اعتبار ابلاغی به استان فارس رسید که عمدتا صرف پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال ۹۸ و مانده مرخصی بازنشستگان سال ۹۷ شد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی فارس با بیان اینکه در تبصره ۱۲ قانون بودجه ۱۱۰۳ میلیارد تومان به فارس تخصیص یافته که تاکنون ۴۳ درصد آن یعنی ۴۷۷ میلیارد تومان جذب شده و ۶۲۶ میلیارد تومان جذب نشده است، اظهار داشت: بیشترین اعتبار مربوط به آب منطقه‌ای با ۴۲۵ میلیارد تومان و دانشگاه علوم پزشکی با ۲۴۹ میلیارد تومان است که آب منطقه‌ای تاکنون ۵۷ درصد و دانشگاه علوم پزشکی شیراز ۶۷ درصد جذب داشته است.

بابک دائی، در گزارشی در مورد بند د تبصره ۱۲ که در بحث مولدسازی و فروش اموال دولتی است، گفت: ۱۴ هزار و ۵۲۳ فقره ملک دولتی فارس در سامانه سادا ثبت شده است و تاکنون ۱۵۶ فقره ملک مازاد به ارزش بیش از ۷۰۹ میلیارد تومان در کارگروه استانی بررسی و ۱۰۶ ملک به ارزش ۶۵۶ میلیارد تومان به وزارت اقتصاد ارسال شده است.

او افزود: از ۱۰۶ طرح ارسال شده ۴۷ فقره ملک به ارزش ۳۹۵ میلیارد تومان نهایی شده و فروش برخی از آن‌ها آگهی شده است.

انتهای پیام/ 

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر