دبیرکل حزب موتلفه اسلامی:

اکنون دنیا در آمریکا شاهد دو جمهور و یک رئیس جمهور است/ نیرو‌های مسلح ایران دست به ماشه هستند

بادامچیان گفت: صدای فروریزی بنای لیبرال کاپیتالیسم از آمریکا می‌آید.

اکنون دنیا در آمریکا شاهد دو جمهور و یک رئیس جمهور است/  نیرو‌های مسلح ایران دست به ماشه هستندبه گزارش  حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،  اسدالله بادامچیان دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در مواضع هفتگی خود با اشاره به برگزاری مراسم تحلیف ریاست جمهوری بایدن زیر نظر ۲۵ هزار نیروی پلیس، گارد ملی و ارتش آمریکا، اظهار کرد: این صدای فروریزی بنای لیبرال کاپیتالیسم است.

وی افزود: زنگ افول نظام سرمایه داری را مدت‌ها بود نخبگان آمریکا و فیلسوفان سیاسی به صدا درآورده بودند، اما انتخابات اخیر آمریکا نشان داد این زنگ صدای فروپاشی می‌دهد و اکنون دنیا در آمریکا شاهد دو جمهور و یک رئیس جمهور است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: بیش از ۷۰ میلیون آمریکایی به ترامپ رای دادند؛ ترامپ اکنون با چهره یک ناسیونالیست افراطی قرار است به قول خود با تشکیل حزب میهن پرستان، رهبری این ۷۰ میلیون نفر را به عهده داشته باشد.

بادامچیان گفت: بایدن با وجود ترامپ که یکی از شکاف‌های بزرگ در جامعه آمریکا را نمایندگی می‌کند در چهار سال آینده به مشکلات فراوانی از جمله درگیری‌های پنهان و آشکار دچار می‌شود آن هم در شرایطی که کار به اردوکشی‌های خشونت آمیز خیابانی کشیده شده است.

وی ادامه داد: پلیس، گارد ملی و ارتش نمی‌توانند این تعارض را پایان دهند و دولت آمریکا در آینده وارد یک دوره بی ثباتی شده است که در صحنه جهانی و دولت‌های جهان نمی‌توانند روی قول و قرار‌های حکمرانان کاخ‌سفید حساب باز کنند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: این فرصت مناسبی برای ایران و کشور‌های مستقل است که می‌توانند با تدبیر و برنامه از آن استفاده کنند.

بادامچیان تاکید کرد: به وعده‌های آمریکا نباید توجه کرد؛ تحریم‌های گذشته که نتوانست اهداف آمریکا را برآورده سازد؛ صد‌ها نوع تحریم در دوره اوباما به اضافه صد‌ها نوع تحریم دوران ترامپ در برابر مقاومت ملت بزرگ ایران به هیچ نتیجه موثری نرسید و اکنون آمریکا دچار بحران همه جانبه است که باید همه مسئولان و سران قوا به استفاده از فرصت‌ها بیندیشند.

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو با اشاره به اظهارات رئیس جمهور در جلسه هیات دولت درباره بودجه سال آینده کل کشور، گفت: قرار بود بحث‌های مربوط به دیدگاه‌های متفاوت دولت و مجلس در زیر سقف گفتگوی کارشناسی صورت گیرد و از تریبون‌های عمومی چیزی گفته نشود، اما رئیس جمهور این سنت حسنه را ترک کرد و مطالبی گفت که قابل مناقشه است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: رئیس‌جمهور مدعی است ۲۷ سال در فرایند بودجه نویسی قرار داشته، ۲۰ سال در هنگامی که نماینده مجلس بوده و سپس زمانی که رئیس دولت شده؛ این در حالی است که در این ۲۷ سال به ویژه در ۷ سالی که آقای روحانی رئیس جمهور بوده است، نقد‌های بسیاری در مورد بودجه نویسی از سوی حزب موتلفه اسلامی تهیه شده و وی حتی به یکی از آن‌ها هم پاسخ نداده است.

بادامچیان با اشاره به اختلافات دولت و مجلس برای تعیین نرخ ارز گفت: نرخ برابری ارز و طلا بر اساس یک مکانیزم قانونی که ترتیبات آن در ماده یک قانون پولی و بانکی آمده تعیین می‌شود، اما رئیس جمهور در سال ۹۷ و در شرایطی که ۲۲ روز از تصویب بودجه گذشته و برخلاف همین ۲۷ سالی که مدعیست مسلط بر بودجه نویسی است، ارز ۴۲۰۰ تومانی معروف به ارز جهانگیری را برای یکسان سازی ارز به تصویب رساند.

وی افزود: این تصمیم نادرست تمام محاسبات بودجه سال‌های ۹۷، ۹۸ و ۹۹ را بر هم زد و یک اغتشاش بزرگی در بازار قیمت‌ها به وجود آورد.

وی گفت: متاسفانه رئیس جمهور مسئولیت این تصمیم غلط را نپذیرفته است و معاون اول او هم گفته من فقط اعلام کننده بودم و رئیس کل بانک مرکزی و وزیر اقتصاد و دارایی که یک طرف قضیه بودند هم با این تصمیم مخالف بودند و هنوز رئیس جمهور به مردم توضیح نداده است که این تصمیم گیری‌های غلط دستپخت چه کسی در کابینه بوده است.

بادامچیان تصریح کرد: تصمیم نادرست ارز ۴۲۰۰ تومانی ارزش پول ملی را به یک ششم کاهش داد، بازار ارز طلا خودرو و سهام را به هم ریخت که همچنان هم ادامه دارد و دولت نمی‌داند و نمی‌تواند ثبات را به بازار برگرداند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی امر بودجه نویسی، بودجه‌ریزی و بودجه‌بندی را یک امر علمی و حرفه‌ای دانش که باید توسط کارشناسان فن در بدنه کارشناسی دولت و مجلس سامان خود را پیدا کند.

وی ادامه داد: اقتصاددان‌ها در درون و بیرون دولت حاضر نیستند از سیاست‌های اقتصادی دولت دفاع کنند و مناسب است در گفت‌وگو‌های روشن گرانه از صدا و سیما درباره اقتصاد به ویژه بودجه نظرات موثر مطرح و به اطلاع ملت برسد.

وی افزود: قرار بود رئیس جمهور هنر گفتگو با دوستان را در تعامل سازنده در داخل نشان دهد، اما نطق چهارشنبه گذشته وی به گونه‌ای دیگر بود.

بادامچیان در بخش دیگری از این گفت‌وگو در مورد انفجار‌های بغداد اظهار کرد: رژیم صهیونیستی و عربستان از آرامش در بغداد ناراحت هستند و البته نتیجه تضعیف حشد الشعبی توسط برخی عناصر غافل در دولت و مجلس عراق همین سرصدا هاست.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی همچنین افتتاح پالایشگاه گازی بید بلند و نیز برپایی مانور‌های ارتش و سپاه در دریا، هوا و زمین را دارای پیام‌های ویژه به دشمن دانست و تاکید کرد: افتتاح پالایشگاه گازی بید بلند نشان داد که اراده ملت ایران در بی‌خاصیت کردن تحریم‌ها جدی است و هزار راه نرفته وجود دارد که تحریم‌ها را بی اثر کنیم.

وی همچنین گفت: مانور موشکی و پهپادی سپاه و ارتش و نیز مانور عظیم دریایی ارتش در هوا و دریا نشان داد سربازان جوان، حزب اللهی و انقلابی در نیرو‌های مسلح دست به ماشه هستند تا هر توطئه‌ای را در نطفه خفه کنند و به شرارت‌های احتمالی رژیم صهیونیستی و آمریکا پاسخ دهند.

وی افزود: در شعاع دو هزار کیلومتری در ایران همه پایگاه‌ها و اهداف دشمن زیر آتش خشم ملت ایران قرار دارد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با تبریک دهه مبارکه فجر با توجه به وجوب رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تاکید کرد که در بزرگداشت این ایام الله همگان فعال باشند.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر