طرح نسخه الکترونیک انتقال ویروس‌ها در جامعه را کم می‌کند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان گفت: استان همدان در اجرای طرح نسخه الکترونیک قدم‌های خوبی برداشته، اما هنوز در این زمینه به اهداف لازم نرسیده است.

رشید حیدری مقدم رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدانگفت: با اشاره به اجرای طرح نسخه الکترونیک از سوی بیمه سلامت آن را امری اجتناب ناپذیر دانست و گفت: هرچه زودتر این طرح در کشور اجرایی شود به نفع مردم و دولت است.

او با بیان اینکه طرح نسخ الکترونیک در کاهش هزینه نسخه‌ها و استفاده از کاغذ موثر است گفت: امروز بیماری کرونا نیز مزید بر علت شده و امکان آلودگی با رد و بدل شدن دفترچه‌های بیمه وجود دارد‌ و باید به سمت نسخ الکترونیک پیش رفت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان با بیان اینکه دنیا به اجبار از فضای کاغذ عبور کرده و امروز اقدامات فیزیکی معنایی ندارد، تصریح کرد: دنیا به سمت دولت‌الکترونیک در حال حرکت است و ما نیز در کشور ناچاریم به سمت آن حرکت کنیم.

حیدری مقدم با تاکید به اینکه نسخه الکترونیک با کاهش هزینه‌های تمام شده درمان ، احتمال ابتلا به آلودگی ویروسی از جمله کرونا را هم کمتر خواهدکرد گفت: با تحویل دفترچه به منشی پزشک تا تحویل دارو در داروخانه زنجیره انتقال آلودگی و بیماری عفونی به بار می‌آید و این مسئله نقش و اهمیت نسخ الکترونیک را بیشتر روشن می کند.

او با اشاره به ضرورت فراهم کردن زیرساخت‌های لازم در اجرای طرح نسخ الکترونیک یادآورشد: در این زمینه آنچه انتظار داشتیم هنوز محقق نشده است که البته مربوط به استان نیست و کشوری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان بیان کرد: در حوزه فراهم‌سازی زیرساخت‌های لازم در اجرای نسخ الکترونیک، خوشبختانه استان از ابتدا قدم‌های خوبی برداشته اما به نسبت آن انتظار است در سراسر کشور شاهد اقدمات جدی باشیم اما هنوز جای کار وجود دارد.

حیدری مقدم گفت: بیمه سلامت تلاش زیادی در ارائه خدمات به حوزه روستایی و بقیه اقشار جامعه دارد که قدردان زحمات هستیم.

انتهای پیام/م

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر