اجرای ۱۲۹ طرح توسعه راه روستایی در آذربایجان‌شرقی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: تا پایان امسال ۱۲۹ طرح توسعه راه‌های روستایی به طول ۷۶۷ کیلومتر در استان آذربایجان‌شرقی اجرا می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز، علیزاده مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت:۱۲۹ طرح توسعه راه روستایی از اعتبارات ابلاغ‌های ملی و طبق موافقتنامه‌های استانی در قالب طرح ابرار اجرا می‌شود و از این اعتبارات امسال ۱۹ طرح بهسازی و آسفالت راه‌های استان  آذربایجان‌شرقی به طول ۸۰ کیلومتر با صرف ۵۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به بهره برداری رسید.

او طرح‌های ابلاغی توسعه راه‌های استان در پارسال و امسال را ۱۴۱ طرح به طول ۷۶۵ کیلومتر و با اعتبار پنج هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: از این تعداد پارسال ۲۵ طرح به طول ۱۲۱ کیلومتر بهسازی و آسفالت‌ریزی شده و به بهره‌برداری رسیده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اجرای پروژه‌های آسفالت راه‌های فرعی استان به طول ۷۰ کیلومتر با استفاده از ۳۰ هزار و ۱۱۹ تن آسفالت، ثبت ۳۱ مورد تخلف در جاده‌های متعدد استان در سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور و ارتقای تعداد این سامانه ثبتی به ۸۸ سامانه فعال را از دیگر اقدامات انجام شده در استان طی امسال اعلام کرد.

علیزاده گفت: امسال حدود ۱۴۹ کیلومتر از راه‌های شریانی و اصلی استان شامل آزادراه تبریز - زنجان، جاده‌های تبریز - صوفیان - مرند - جلفا - اسکانلو - اصلاندوز، تبریز - آذرشهر - بناب - ملکان - میاندوآب، تبریز - اهر - ورزقان - هریس - مشکین شهر، بناب - مراغه - هشترود - قره چمن و تبریز - بستان آباد - میانه - سرچم اردبیل روکش و آسفالت شده و برای اجرای آن‌ها ۲۰ هزار و ۱۶۷ تن آسفالت استفاده شده است.

او گفت: در این مدت ایمن سازی، نگهداری و بهسازی راه‌های شریانی تبریز، ایلخچی، آذرشهر، اسکو، عجب شیر، بناب، ملکان، صوفیان، کنارگذر غربی، مرند، جلفا، شبستر، هریس، ورزقان، اهر، کلیبر، خداآفرین، هوراند، آزادراه تبریز - زنجان، بستان آباد، سراب، هشترود و چاراویماق به طول ۷۰ کیلومتر اجرا شده است.

علیزاده گفت: طول مورد تعهد برای ایمن سازی، نگهداری و بهسازی راه‌های استان ۸۸ کیلومتر بوده که ۳۶ کیلومتر از آن در مسیر تبریز - صوفیان، کنارگذر غربی - مرند - جلفا، شبستر، ۲۸ کیلومتر در مسیر تبریز - هریس، ورزقان، اهر، کلیبر، خدا آفرین، هوراند و ۲۶ کیلومتر در مسیر تبریز - آزاد راه بستان آباد، سراب، هشترود - چاراویماق اجرا شده است.

آذربایجان‌شرقی ۲۳۵ کیلومتر آزادراه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی دارد.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر