بازگشایی تالار‌ها تنها با ۳۰ درصد ظرفیت امکان پذیر است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت : براساس مصوبه ستاد کرونا، امکان بازگشایی تالار‌ها تنها با ۳۰ درصد ظرفیت وجود دارد و در صورت برگزاری مراسم با بیش از این میزان ظرفیت حتما به مراجع قضایی اطلاع داده خواهد شد.

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، ابراهیم شکیبا معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت : به طور قطع مردم با جدی گرفتن شیوه‌نامه‌های بهداشتی، نقش بسیار مهمی در قطع زنجیره کرونا خواهند داشت.

او با تاکید بر اینکه باید اخذ تعهدنامه از افراد مبتلا و آموزش مداوم افراد بیمار و خانواده آن‌ها مد نظر قرار گیرد و نظارت بر نقاط پرخطر و اماکن تجمعی نباید فراموش شود، گفت : باید در تالارها، دفاتر پیشخوان و پلیس ۱۰+ و نانوایی‌ها، بازرسی‌ها تشدید و در صورت عدم رعایت پروتکل‌ها با آن‌ها برخورد شود.

رئیس شبکه بهداشت استان کرمانشاه افزود: شهرستان‌ها تاکنون در کنترل اپیدمی کرونا بسیار خوب عمل کردند و با توجه به شرایط موجود نیز نظارت و پایش دقیق باید توسط مدیران شبکه‌ها صورت گیرد.

شکیبا افزود: پیگیری بیماران مثبت و افرادی که مواجه نزدیک با این بیماران بوده‌اند باید به صورت مستمر صورت گیرد و پیگیری این افراد در روز‌های تعیین شده به دقت انجام گردد.

او ادامه داد: خوشبختانه مشکل تامین کیت آزمایش کرونا در استان نداریم و در برخی شبکه‌ها با وجود افزایش تست‌های انجام شده در ثبت سامانه با مشکل مواجه هستند و باید آزمایش‌های پی سی آر انجام شده و روز‌های پیگیری به صورت دقیق در سامانه سیب ثبت گردد.

او ادامه داد: با اقدامات انجام شده در شهر‌های مرزی استان، هیچ مسافری در صورت نداشتن تاییدیه آزمایش پی سی آر یا رپید تست امکان ورود به کشور را نخواهد داشت.

او گفت: توجه به این مساله در شهرستان قصرشیرین و مرز‌های پرویزخان و خسروی به بهترین نحو در حال انجام است و در شوشمی و شیخ صله نیز با وجود اینکه تردد زیادی صورت نمی‌گیرد باید با حساسیت بیشتری انجام شود .

انتهای پیام/د

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر