رصد فعالیت‌های دارندگان کارت بازرگانی در کمیته پالایش آذربایجان شرقی

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت:رصد و پایش فعالیت‌های دارندگان کارت بازرگانی استان در کمیته پالایش کارت‌های بازرگانی و اقدام ارزی استان، انجام می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز،غلامعلی راستی معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با بیان اینکه صدور و تمدید کارت بازرگانی و جلوگیری از وقوع هرگونه تخلف و نهایتاً ایفای تعهدات ارزی از جمله کار‌هایی است که در کمیته پالایش کارت بازرگانی استان انجام می‌گیرد گفت:درکمیته یاد شده سازمان صمت، اتاق بازرگانی، اتاق تعاون، سازمان منطقه آزاد ارس، گمرک استان و دستگاه‌های نظارتی در آن عضویت دارند.

اوافزود:واگذاری کارت بازرگانی به غیر جهت انجام هرگونه اقدام تجاری تخلف است و ضمن تعلیق کارت بازرگانی، موضوع به دستگاه‌های ذیربط اعلام می‌شود.

اوگفت: از شهریور ماه سال جاری فرآیند صدور و تمدید کارت بازرگانی از طریق سامانه جامع تجارت با انجام استعلام‌های لازم نظیر گواهی امور مالیاتی، اطلاعات ثبتی، عدم چک برگشتی و اطلاعات بانکی، کد رهگیری محل کسب، داشتن مفاصاحساب بیمه و اطلاعات ثبت احوال بصورت برخط توسط سازمان و اتاق بازرگانی، صنایع و معادن تبریز انجام می‌شود.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت آذربایجان شرقی تصریح کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی، احراز اهلیت تجاری و بازدید از محل کسب با موقعیت اداری یا تجاری برای متقاضیان کارت بازرگانی توسط اتاق بازرگانی از جمله اقداماتی است که باعث شده در ماه‌های اخیر تخلف‌های مرتبط با کارت بازرگانی کاهش چشمگیری داشته باشد.

انتهای پیام /

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر