لزوم کشت توام در گلخانه‌ های یزد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد گفت: به منظور افزایش بازده اقتصادی گلخانه ها باید به سراغ کشت توام و چند کشتی برویم.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد، سجادی پور، رییس سازمان جهادکشاورزی استان یزد در بازدید از گلخانه ۴ هکتاری واقع در روستای چرخاب در شهرستان اشکذر گفت: تولیدات گلخانه‌ای از نظر اقتصادی و ایجاد اشتغال از جایگاه بسیار مناسبی در این شهرستان برخوردار است و  با توجه  به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های موجود دراشکذر، توسعه گلخانه‌ها و تولید محصولات گلخانه‌ای به سرعت افزایش یافته بطوری که سطح زیرکشت گلخانه‌های اشکذر بیش از ۵۳۰ هکتار  با بیش از ۱۵۰ هزارتن تولیداست.

او افزود: هر گلخانه دار باید با پزهیز از تک کشتی، حداقل دو یا چند نوع محصول کشت کند تا اگر یکی از محصولات در آن فصل از قیمت خوبی نداشت محصول دیگر جبران قیمتی کند.

سجادی پور ادامه داد: این امر ریسک قیمتی را کاهش داده و سبب می‌شود بازده اقتصادی این فعالیت افزایش یابد.

رییس سازمان جهادکشاورزی ادامه داد:  کشت انواع جدیدی از محصولات باغبانی نظیر انواع میوه‌های گرمسیری مانند آناناس، پاپایا و موز، در شرایط گلخانه‌ای نیز به ترکیب کشت گلخانه ای استان اضافه شده که امیدواریم تنوع بخشی به کشت‌های گلخانه‌ای موجب رونق بیشتر کشت‌های گلخانه‌ای و افزایش بازدهی گلخانه در استان شود.

او همچنین اظهار داشت: کشت نشایی در گلخانه‌های استان رایج شده به طوری که هم اکنون سالانه بیش از ۱۰۰ میلیون نشاء انواع محصولات گلخانه‌ای در استان تولید و کشت شده و حد اقل ۱۰ تا ۱۵ درصد در مصرف آب و انرژی از این طریق صرفه جویی می‌شود.

انتهای پیام/ غ

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر