چمبر در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان صرفا به تمسخر گرفتن اصلاحات است

فعال اصلاح طلب درباره نهاد اجماع ساز اصلاح‌طلبان توضیحاتی ارائه داد.

عیسی چمبر عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان در گفت‌و‌گو با  خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به تشکیل نهاد اجماع ساز توسط اصلاح طلبان، گفت: معتقدم که هنوز مشکلات قبلی در این نهاد وجود دارد، شفاف نیست که افراد چگونه به این نهاد اضافه شدند؛ کمااینکه در این نهاد افراد هم وزن احزاب قرار گرفته‌اند که این اقدامی بسیار اشتباه است.

او با اشاره به عدم حضور محمدرضا عارف در این نهاد، ادامه داد: توجیهشان این است که برخی افرادی که در معرض نامزدی انتخابات آینده هستند به این نهاد اضافه نشدند؛ اما کلا معلوم نیست که چرا افراد حقیقی وارد تصمیم سازی می‌شوند. البته من نمی‌‌خواهم درباره شخصیت این افراد صحبت کنم؛ زیرا ممکن است افراد خوبی باشند بلکه صحبت من این است که به طور کلی این شیوه مناسب نیست.

چمبر افزود: معتقدم که کلا این مسیری که اصلاحات پیموده بن بست است و بیشتر هم تمسخر کردن اصلاحات و فضای دموکراسی است ؛ این فضا باید به گونه‌ای طراحی می‌شد که بدنه اصلاح طلبان بتوانند به افراد رای دهند و در انتخاب آنها موثر باشند، نه اینکه روند انتخاب آنها اصلا مشخص نباشد.

عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان تصریح کرد: یکی از اعتراضات جریان اصلاح طلب فقدان نقش مردمی در تصمیم‌گیری‌های این جریان است ، معتقدم که در حال حاضر بیشتر ورود افراد بر مبنای رابطه بوده است، برای مثال برخی از احزاب درون جریان اصلاح طلب معتقدند که میدان‌دار اصلاحات هستند و احزاب اغماری دارند که می‌نشینند و لیستی را تهیه می‌کنند و نمایشی از دموکراسی اجرا می‌کنند.

فعال اصلاح طلب تاکید کرد: ما چند سال پیش پیشنهاد پارلمان اصلاحات را به دوستان شورای هماهنگی دادیم و پیگیری هم کردیم، اما متاسفانه آنها باوری به حضور و نقش مردم ندارند و رفتارهای قبیله‌ای دارند که نتیجه آن را هم دارند می‌بینند.

او تصریح کرد: روند نهاد اجماع‌ساز شفاف نیست، پاسخگو نیست، مسئولیت تصمیم‌گیری‌های قبلی را چه کسی برعهده گرفت؟ هیچکس . این روند موجب وحدت اصلاحات در انتخابات نخواهدشد، زیرا همه چیز به صورت یک طرفه دارد پیش می‌رود ؛ مکانیزمی که در حال حاضر پیش گرفته شده است نمی‌تواند باعث اجماع اصلاح طلبان در انتخابات سال آینده شود.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر