تداوم حمایت دستگاه قضایی از مجموعه‌های تولیدی

رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر حمایت از تولید و اقتصاد گفت: با تمام امکانات خود از مجموعه‌های تولیدی کشور در لایه‌های مختلف حمایت می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، یدالله موحد رییس کل دادگستری استان کرمان در نشست هم اندیشی با جمعی از فعالان صنعتی و معدنی در سیرجان که با حضور معاونین دادگستری، دادستان مرکز استان، نماینده مردم بردسیر و سیرجان در مجلس، مدیر کل صمت، مدیرعامل گل گهر و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد، گفت: دستگاه قضایی در استان و در شهرستان سیرجان پشتیبان فعالیت‌های قانونمند اقتصادی و تولیدی است و در چارچوب مقررات کشور و الزامات موجود، اجازه مانع تراشی در مسیر تولید را نمی دهد و با ساختار‌های فسادزا نیز برخورد می‌کند.

او سیاست زدگی صنعت و معدن را یکی از آفت‌های بزرگ موجود در بخش تولید و اقتصاد کشور دانست و افزود: در دوره‌های مختلف زمانی قوانین، مقررات، دستورالعمل‌ها و ضوابط متعددی مورد تصویب قرار گرفته که به مانند غل و زنجیر به پای اقتصاد کشور بسته شده اند و اجازه حرکت چابک به بخش تولید کشور را نمی‌دهند و دستگا‌های نظارتی را نیز با مشکل مواجه کرده اند.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان بر رفع موانع ناشی از تعدد قوانین در مسیر تولید تاکید کرد و گفت: در صورت رفع این موانع و اصلاح قوانین موجود، اقتصاد کشور به خوبی حرکت می‌کند؛ زیرا مدیران توانمند اقتصادی بسیاری در کشور حضور دارند که با ابتکار، خلاقیت و نگاه توسعه گرای خود می‌توانند مشکلات را حل کنند و در سطح جهانی بدرخشند.

موحد با اعلام اینکه نظر و دیدگاه رئیس قوه قضاییه مبتنی بر حمایت و همراهی این قوه با واحد‌های تولیدی است، اظهارداشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در هفته قوه قضاییه امسال به مانند سال‌های گذشته مسیر حرکت قوه قضاییه در سال‌های بعد را مشخص کردند و در این دیدار تاکید کردند که اقدامات قوه قضاییه در سال ۹۷ در مسیر حمایت ازمدیران تولیدی باید تداوم یابد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مسئولان قضایی کشور به مناسبت هفته قوه قضاییه تاکید کردند که تمامی دستگاه‌ها و اجزای حاکمیت موظف هستند، تمام ظرفیت‌ها و اختیارات خود را برای حمایت از تولید به کار گیرند و تاکیدات ایشان وظیفه سنگینی را برای قوه قضاییه ایجاد کرده است تا با تمام وجود و با تمام امکانات خود از مجموعه‌های تولیدی کشور در لایه‌های مختلف حمایت کند.

موحد ضمن تاکید بر اینکه قوه قضاییه در سنوات جاری و گذشته گام‌های بلندی را برای حمایت از تولید و جلوگیری از توقف و تعطیلی کارگاه‌های تولیدی در حوزه صنعت، معدن، کشاورزی و ... برداشته است، افزود: دستگاه قضایی استان کرمان با برگزاری مستمر نشست‌های تحقق اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی و استفاده از ظرفیت‌های قانونی و حقوقی موجود، مشکلات بزرگی را از مسیر تداوم فعالیت واحد‌های تولیدی برداشته است.

او بر تکمیل چرخه تولید فولاد در استان کرمان تاکید و تصریح کرد: محصولات تولیدی در مجموعه گل گهر محصول تلاش مدیران این مجموعه در گذشته و اکنون است و در حال حاضر روند تولید فولاد از استخراج تا تولید آهن اسفنجی در مجموعه گل گهر انجام می‌شود که قابل تقدیر است.

موحد بیان داشت: تکمیل چرخه تولید فولاد باتاسیسات ذوب در گل گهر مطالبه عمومی مردم ومدیران استان است، چون این مهم در فقر زدایی و رشد اقتصادی استان اهمیت فوق العاده‌ای دارد.

او گفت: احداث شهرک صنعتی برای تولید قطعات مورد نیاز مجتمع گل گهر حیاتی است و توجه به مسائل زیست محیطی اولویت اجتناب ناپذیر این مجموعه است.

موحد بر حمایت از قطعه سازان استان کرمان به منظور جلوگیری از خروج ارز از کشور، کمک به توسعه اقتصاد کشور و رونق کسب و کار نیز تاکید کرد و گفت: توجه به مسائل زیست محیطی یکی از موارد مسئولیت اجتماعی واحد‌های صنعتی و معدنی به شمار می‌رود که باید توجه لازم به این بخش نیز در اولویت قرار گیرد.

رییس کل دادگستری استان کرمان افزود: مجموعه‌های معدنی و صنعتی به محیط پیرامونی خود و منابع آبی و خاکی لطمه می‌زنند و باید تمام تلاش صورت گیرد که کمترین آسیب به محیط زیست وارد شود.

موحد گفت: تک محصولی بودن در تمامی بخش‌ها کار درستی نیست، زیرا در نهایت به بن بست می‌رسد و باید از منابع زیرزمینی موجود بهره گیری مناسب انجام شود.

وی همچنین با تاکید بر اینکه شورای معادن استان باید کار انقلابی و مبتکرانه را انجام داده و پهنه‌های معدنی را از حالت فریز خارج کند، افزود: مجموعه‌های بزرگ تولیدی استان باید در تاسیس واحد‌های جدید، جذب نیرو و ... کار‌های اقتصادی را دنبال کنند و از انجام حرکت‌های سفارش شده از سوی افراد یا گروه‌های خاص خودداری کنند.

رییس کل دادگستری استان کرمان ضمن تبریک انتصاب مدیریت جدید مجتمع گل گهر، گفت: امیدواریم در دوره پیش رو با همت، همدلی، هماهنگی و هم افزایی مسیر پیشرفت این مجتمع دنبال شده و به اهداف تعیین شده در افق ۱۴۰۴ دست یابیم.

انتهای پیام/ب

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر