سهرابی:

مساجد مهمترین رکن جریان سازی‌های اجتماعی و دینی هستند

مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس مساجد را به مثابه پایگاه‌های امن اجتماعی و فرهنگی توصیف کرد و گفت: مساجد مهمترین رکن جریان سازی‌های اجتماعی و دینی محسوب می‌شوند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، صابر سهرابی در دیدار با مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساحد فارس با بیان اینکه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد مهمترین رکن جریان سازی‌های اجتماعی و دینی است، گفت: این جلسه برای ارزیابی و هم اندیشی و تسهیل در امور کانون‌های استان فارس تشکیل شده و باید کار‌هایی را برای پیشبرد اهداف اسلامی و ایرانی برنامه ریزی کرد تا با مهمترین و بزرگترین گروه دینی و فرهنگی کشور یعنی مساجد به عنوان پایگاه امن اجتماعی و فرهنگی کار پیش رود. 

او افزود: باید در هر شهرستان با هماهنگی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی یک نفر به عنوان رابط کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در شهرستان معرفی شود و به شهرستان‌های استان بخش نامه‌های مربوط به سامانه رسمی صدور مجوز کانون را ابلاغ تا بتوانیم مساجدی که بدون کانون فرهنگی و هنری است به جمع کانون‌ها اضافه شود.
 
سهرابی تاکید: رییس شهرستان نشست‌های تعاملی با رابطین کانون‌های فرهنگی و هنری شهرستان داشته باشد تا با همراهی و تلاش بتوانیم راه‌های روشن مسجد و مسجد محوری را در خصوص مسائل فرهنگی و هنری بیش از پیش شاهد باشیم. 
 
مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد فارس نیز دز این نشست ضمن تقدیر از دقت نظر مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس به فعالیت‌های فرهنگی هنری مساجد، اظهار کرد: فارس با بیش از ۱۲۰۰ کانون ثبت شده به عنوان مهمترین استان‌های مسجد محور کشور است که در راستای اهداف فرهنگی در حال فعالیت است.
 
حجت‌الاسلام حسین امیدی افزود: بهتر است برای تعامل بیشتر راهکار‌هایی عملیاتی بیابیم تا بتوانیم در شیراز و دیگر شهرستان‌های استان بدرخشیم و نگاه‌های مسجد محور را گسترش دهیم و موضوع دیگر مبحث بودجه‌هایی است که باید برای کانون‌ها دنبال کنیم و امیدواریم این مهم در کشور و از طریق حمایت‌های مسئولان بالادستی پیگیری شود.
 
انتهای پیام/
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر