۱۶ طرح آب و فاضلاب اصفهان دهه فجر افتتاح می‌شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: ۱۴ طرح بخش شبکه آب و ۲ طرح فاضلاب استان اصفهان همزمان با آغاز گرامیداشت دهه فجر به بهره برداری می رسد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، هاشم امینی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان اعتبار طرح‌های آب وفاضلاب را ۲۴۵ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال اعلام کرد و افزود: اقداماتی در بخش مخازن آب، کُلِکتور (جمع کننده) فاضلاب، بهره برداری از تاسیسات انتقال آب، پایش شبکه و تقویت منابع آب محلی از جمله طرح‌های این دهه خواهد بود.

او ادامه داد: در قالب طرح‌های مورد اشاره مخزن ۲ هزار متر مکعبی در شهر دهق شهرستان نجف آباد، مخزن هزار مترمکعبی شهر دامنه شهرستان فریدن، مخزن ۱۰۰ مترمکعبی روستای چیرمان کوهپایه در شرق اصفهان و مخزن ۵۰ مترمکعبی روستای آبچویه کوهپایه به بهره برداری خواهد رسید.

به گفته امینی بازسازی مخزن ۱۰۰ مترمکعبی روستای ازونبلاغ در شهرستان فریدن که پیشتر خراب شده بود دهه فجر امسال پایان می‌یابد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بیان این که اصلاح و بازسازی شبکه آب بخشی از این طرح‌ها را شامل می‌شود اضافه کرد: ۱۹.۵ کیلومتر شبکه فرسوده آب در شهرستان خور و بیابانک در شرق اصفهان به منظور ارائه خدمات بهتر به جامعه روستایی بهسازی و نوسازی خواهد شد.

امینی با اشاره به اینکه بهبود منابع آب محلی در دستور کار قرار گرفته است تصریح کرد: بر همین اساس پنج حلقه چاه جدید در استان حفر می‌شود و از هفته آینده ۶ چاه جدید در شبکه تامین و توزیع آب قرار خواهد گرفت.

مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان، راه اندازی آزمایشگاه میکروبیولوژی در نجف آباد، بهره برداری از سیستم تله متری و پایش شبکه منابع آبی ۱۷ روستای بخش بُن‌رود شهرستان اصفهان را از دیگر طرح‌های دهه فجر برشمرد.

او خاطرنشان کرد: احداث ۱۲ کیلومتر خط انتقال آب در روستای جشوقان شهر کوهپایه با هدف تامین آب پایدار سالم و بهداشتی انجام می‌شود.

امینی به ۲ طرح مربوط به فاضلاب در استان اشاره و بیان کرد: کلکتور فاضلاب شاهین شهر و منطقه ۶ اصفهان در مدار قرار می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان کوچک‌سازی و چابک سازی را از مزایای یکپارچه سازی شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی و شهری ذکر و خاطرنشان کرد: بر همین اساس افزایش بهره‌وری و بهبود کیفیت خدمات بخش آب و فاضلاب در مناطق محروم و روستا‌ها در ماه‌های اخیر رخ داد و قابل مشاهده بود.

او با بیان اینکه ارائه خدمات عادلانه به جامعه شهری و روستایی در اولویت این نهاد قرار دارد گفت: استفاده همگانی و یکسان از امکانات و خدمات برای شرکت آب و فاضلاب استان از اهمیت بالایی برخوردار است.

شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان یک میلیون و ۱۸۰ هزار مشترک را زیر پوشش دارد.

منبع:ایرنا

انتهای پیام/م

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر