رئیس دفتر مقام معظم رهبری مطرح کرد؛

۱۵۰۰ نفر در لیست تحریم‌ها قرار دارند

حجت الاسلام و المسلمین گلپایگانی گفت:۱۵۰۰ نفر در لیست تحریم‌ها قرار دارند که بنده هم جزء آن‌ها هستم.

به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،حجت الاسلام و المسلمین گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری در مراسم پروژه محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان به ارزش ۳ هزار میلیارد تومان گفت:بنیاد مستضعفان اسناد بزرگی از خاندان  پهلوی در اختیار دارد که نشان می دهد پهلوی‌ها اموال خود را به زور از مردم گرفتند به طوری که طبق اسناد رضاخان ۴ هزار روستا را به زور از مردم گرفته بود.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری همچنین به ضرب‌المثل ماست مالی کرد اشاره کرد و گفت: زمانی که رضاخان قصد داشت فوزیه را به عنوان عروس خود از مصر به ایران بیاورد اعلام کرد که تمام روستا‌هایی که منزل آن‌ها در مسیر خط ریلی قطار هستند باید گچ کاری و زیبا شوند و با توجه به فقر مردمان در آن زمان، مردم یک روستا تصمیم گرفتند که خانه هایشان را ماست مالی کنند چرا که قطار بیش از یک دقیقه از این مسیر عبور نمی‌کرد.

حجت الاسلام و المسلمین گلپایگانی بیان کرد: در این زمینه مسئولان فرهنگی ما و چه آن‌هایی که صاحب تریبون هستند و چه آن‌هایی که در دانشگاه حضور دارند و همچنین حوزه‌های علمیه باید شناسنامه زندگی سراسر ظلم خاندان پهلوی را بگویند.

حجت الاسلام و المسلمین گلپایگانی توضیح داد: یکی از عوامل سقوط خاندان پهلوی فساد حاکم بر آن‌ها بود چرا که ۱۳ سال یک فرد بهایی نخست وزیر ایران بود و همین دلیل چه اقدامات و ظلم‌های در این کشور انجام دادند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه در آن دوره آمریکایی‌ها زمانی که قصد داشتند به کشور ما بیایند نیازی به ویزا نداشتند که این نشان از ظلم و فروختن مملکت ما در دوران پهلوی بود، گفت: هم اکنون آمریکایی‌ها برای مذاکره با مسئولان ما التماس می‌کنند و مقام معظم رهبری خوب بیان کردند که در مقابل درخواست آمریکا در سال‌های پیش که ما نه مذاکره می‌کنیم و نه جنگی اتفاق می‌افتد و هم اکنون این صحبت زیبای مقام معظم رهبری به مرحله اجرایی رسیده چراکه ما نه مذاکره کردیم و نه جنگی اتفاق افتاد و به همین دلیل ترامپ هم تا آخرین لحظه از دشمنی ما دست بر نداشت .

رئیس دفتر مقام معظم رهبری بیان کرد: پیش از این جان بولتون اعلام کرده بود که ایران چهلمین سالگرد پیروزی خود را نخواهد دید، اما ما شاهد آن بودیم که چهلمین سالگرد هم آمد و توطئه‌ها و دشمنی‌های آن‌ها به نتیجه نرسید.

او با بیان اینکه آمریکا تاکنون ۱۵۰۰ نفر را تحریم کرده و بنده هم جزء آنها هستم، افزود: خدا را شکر که شیطان و دشمن ما را تحریم کرده است.

حجت الاسلام و المسلمین گلپایگانی با اشاره به اینکه در زمان جنگ تحمیلی بسیاری از استان‌های مرزی از جمله ایلام آسیب‌های بسیار زیادی دیدند و این استان کشته و شهید‌های بسیار زیادی در زمان جنگ تقدیم کشور کرد به همین دلیل حضرت آقا بعد از رهبری خود اولین استانی را که برای سفر انتخاب کرد ایلام بود که خوشبختانه هم اکنون به برکت سفر ایشان کار‌های بزرگ از جمله ساختن فرودگاه و تکمیل زیر ساخت‌ها در این استان هستیم.

او توضیح داد: بنیاد مستضعفان را امام تشکیل دادند و این ستاد در جهت خدمت به مردم ایجاد شده بنابراین باید هم اکنون با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام، بسیج و سایر دستگاه‌ها اتفاقات بزرگی در حوزه محرومیت‌زدایی رخ دهد.

حجت الاسلام و المسلمین گلپایگانی گفت:هیچ کس در سمت خود باقی نخواهد نمی ماند و این سمت ها امانتی است که خدا داده و خداوند همه را در معرض امتحان قرار داده است بنابراین باید برای صندوق پس انداز خود را برای آخرت پر کنید.

او همچنین در جمع خبرنگاران هم گفت: برکت این طرح‌های محرومیت زدایی در آینده نزدیک مشخص خواهد شد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر