تشکیل کمیته ورزش آتش نشانان هیئت ورزش‌های همگانی استان فارس

کمیته ورزش و فعالیت‌های بدنی آتش نشانان شهرداری شیراز تشکیل و اعضای این کمیته انتخاب شدند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، با حضور سیروس پاک فطرت رییس هیات ورزش‌های همگانی استان فارس، محمد هادی قانع رییس سازمان آتش نشانی شیراز، علیرضا عدلو معاون برنامه ریزی سازمان آتش نشانی و اعضای برگزیده این سازمان، کمیته ورزش و فعالیت‌های بدنی آتش نشانان شهرداری شیراز تشکیل و اعضای این کمیته انتخاب شدند.

جهت انتخاب اعضای کمیته، در محل ساختمان اداری سازمان آتش نشانی شیراز نشستی برگزار شد، که علیرضا عدلو معاون برنامه ریزی و سرمایه انسانی سازمان آتش نشانی شیراز به عنوان رئیس کمیته، رحمان کشاورز مسئول تربیت بدنی این سازمان به عنوان نائب رئیس و رضیه اردشیرنژاد به عنوان دبیر منصوب و ابلاغ آن‌ها تحویل شد.

عدلو معاون برنامه ریزی سازمان آتش نشانی و رییس کمیته ورزش آتش نشانان در این خصوص اظهار کرد: سازمان‌های امدادرسان مانند آتش‌نشانی از جمله مشاغلی هستند که وظیفه انجام اقدامات سریع و تصمیم‌گیری‌های سنجیده در کوتاه‌ترین زمان را بر عهده دارند و شاغلان در این حرفه علاوه بر فراگیری آموزش‌های تخصصی امدادگری و آتش‌نشانی باید در زمینه آمادگی جسمانی و بالا بردن کارایی و توانایی جسمی خود به عنوان یکی از ملزومات اصلی حرفه آتش‌نشانی نیز اقداماتی انجام دهند.

عدلو ادامه داد: در این رابطه به جهت ارتقای آمادگی جسمانی و پرورش نیروی جسمانی و تقویت روحیه سالم در آتش نشانان، با توجه به راه اندازی لیگ تندرستی توسط فدراسیون ورزش‌های همگانی کشور از ابتدای بهمن ماه تا ۲۹ اسفند ماه سال جاری، کمیته ورزشی آتش نشانان استان فارس نیز پر قدرت در این لیگ شرکت خواهد داشت.

تشکیل کمیته ورزش آتش نشانان در شیراز

معاون برنامه ریزی سازمان آتش نشانی افزود: ورزش و تقویت قوای جسمانی آتش‌نشانان و امداد گران که مستقیماً با نجات جان و مال مردم سروکار دارند، از لازمه‌های جدایی‌ناپذیر به شمار می‌رود.

او گفت: با پیشرفت تکنولوژی و مکانیزه شدن امور جاری زندگی بشری، به نظرمی‌رسد از نیروی کار و توان بدنی انسان‌ها کاسته شود که در برخی از زمینه‌ها نیز بدینگونه بوده است. حال آنکه در سازمان‌های آتش‌نشانی و خدمات ایمنی برای مقابله با انواع حوادث و رخداد‌ها توان بدنی و آمادگی جسمانی نیرو‌های عملیاتی نقش انکار‌ناپذیری دارد.

عدلو اضافه کرد: ورزش و تربیت بدنی جزو لاینفک این سازمان‌ها بوده و انجام تمرینات ورزشی در اشکال مختلف جهت حفظ آمادگی جسمانی نیرو‌های امدادی امری لازم و ضروری است.

قانع رئیس سازمان آتش نشانی شیراز ادامه داد: بر اجرای دقیق و فعال همکاران در لیگ تندرستی و برگزاری مسابقات لیگ در بین ایستگاه‌ها تاکید کرد و هدایایی برای این موضوع در نظر گرفت.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر