بیش از یک هزار روستای کردستان از خدمت گاز بهره‌مند هستند

مدیرعامل شرکت گاز کردستان با بیان اینکه اکنون نفوذ گاز در این استان ۹۵ درصد است، گفت: رسیدن خدمت گاز از یک هزار و ۳۹۷ روستای فعلی به یک هزار و ۴۰۰ آبادی در این خطه تا پایان ماموریت دولت از اهداف این شرکت است.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، احمد فعله گری مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: میانگین گازرسانی در روستا‌های کردستان حدود درصد از ۸۵ درصد کشوری بالاتر است که امیدواریم در سال آینده این میزان به ۱۰۰ برسد و همه روستا‌های استان از این خدمت برخوردار شوند.

او با بیان اینکه این میزان در سقز ۹۲ درصد است، افزود: این شهرستان به دلیل کوهستانی بودن و آمار بالای روستا‌ها نسبت به سایر مناطق استان از میزان دسترسی گاز روستایی کمتری برخوردار است، ولی تا پایان سال ۱۴۰۰ همه روستا‌های آن از خدمات شرکت گاز بهره‌مند می‌شود.

او با اشاره به اینکه اکنون ۲۲۷ روستای سقز از نعمت گاز برخوردار هستند، یادآور شد: همزمان با چهل و دومین بهار انقلاب اسلامی عملیات گازرسانی به ۱۵ روستا با ۵۷۶ خانوار انجام آغاز شد و علاوه بر آن و توسعه این خدمت در ۹ روستای دیگر با ۲۱۸ خانوار در دست اجرا است.

فعله گری به برنامه ریزی اجرای ۷۵ کیلومتر لوله گذاری و نصب ۵۰۰ علمک گاز برای ۱۵ روستا سقز اشاره و اضافه کرد: برای عملیات گازرسانی به این آبادی‌ها روستا‌های ۱۸۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان از برنامه ریزی برای آغاز عملیات گازرسانی به ۲۷ روستای بخش سرشیو این شهرستان خبر داد و گفت: مناقصه این طرح بزودی برگزار و از سال جدید عملیات اجرای آن آغاز می‌شود.

شهرستان سقز با ۲۷۴ روستا دارای چهار بخش مرکزی، امام، زیویه و سرشیو است.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

انتهای پیام/ز

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر