رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی مطرح کرد؛

تامین ۵۰ درصد قطعات مورد نیاز در واحد‌های تولیدی استان

امین زاده گفت:واحد‌های تولیدی استان بیش از ۵۰ درصد قطعات مورد نیاز خودرو را تأمین می‌کنند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز،حبیب امین زاده رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی با اشاره به برنامه‌های سازمان صمت استان در راستای حمایت از صنعتگران این حوزه و تبدیل قطعه سازان به مجموعه سازی  گفت:از طریق مجموعه سازی می‌توانیم لوازم و قطعات مورد نیاز خودرو‌های داخلی را تولید و تأمین کنیم.

او ظرفیت سازی مجموعه‌های تولیدی و افزایش ظرفیت تولید از طریق طرح‌های توسعه‌ای را در مسیر قطب سوم خودرویی و تولید خودروی مستقل در استان دانست وافزود:کلنگ زنی طرح توسعه شرکت تولیدی فعال در حوزه قطعات جلوبندی خودرو، صنعتی، تراکتور و ایمنی در راستای افزایش ظرفیت تولید استان می‌باشد.

او با اشاره به منطقه فعالیت این واحد تولیدی، گفت: منطقه کجوار علاوه بر حضور فعالان بخش تولید قطعات خودرو، از مهمترین ظرفیت‌های تولید و صادرات لوازم خانگی در استان است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی بر حمایت سازمان صمت استان از تولیدکنندگان و صنعتگران در سال جهش تولید تأکید کرد و ادامه داد:سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به صورت خاص در زمینه مسائل مطرح در مورد این منطقه اعم از تهیه طرح تفصیلی و تأمین حامل‌های انرژی مورد نیاز تولیدکنندگان اقدامات حمایتی را با جدیت دنبال می‌کند و همچنین در مورد مسائل زیست محیطی و پروانه‌های بهره برداری با همکاری نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی در جهت رفع موانع تلاش می‌کند.

امین زاده بر پیگیری مشکلات واحد‌های تولیدی به صورت عام از طریق ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان تأکید کرد و افزود: براساس برنامه‌های محوری وزارت صمت در سال جهش تولید و ارتقاء ظرفیت‌های تولیدی و تعمیق ساخت داخل در استان حرکت می‌کنیم.

شرکت میران رهرو صدر تولید کننده قطعات جلوبندی خودرو، قطعات صنعتی و تراکتور در مساحتی ۳ هزار متر مربعی با ظرفیت تولید ۱۵ هزار قطعه در روز و سرمایه گذاری ۶۰ میلیارد تومان، زمینه اشتغال مستقیم ۷۰ نفر و غیرمستقیم ۱۲۰۰ نفر را فراهم کرده است.

امروز فاز دوم طرح توسعه شرکت یاد شده با ظرفیت تولید ۳۰ هزار قطعه در روز و میزان سرمایه گذاری ۱۱۰ میلیارد تومان در زمینی به مساحت ۱۷ هزار مترمربع با زیربنای حدود هفت هزار متر مربعی کلنگ زنی شد.

با احداث و آغاز به کار فاز دوم طرح توسعه در این شرکت زمینه اشتغال مستقیم ۱۵۰ نفر و غیر مستقیم ۲۵۰۰ نفر فراهم خواهد شد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر