فرماندار خرم آباد:

۱۹ طرح جهش تولید تا پایان سال در خرم‌آباد بهره‌برداری می‌شود

فرماندار خرم‌آباد گفت: ۱۹ طرح کلیدی در قالب "جهش تولید" تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از لرستان، جعفر طولابی فرماندار خرم‌آباد گفت: ۱۳۳ طرح عمرانی در این شهرستان در دست اجرا است که از این تعداد ۱۹ طرح کلیدی در قالب "جهش تولید" تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

جعفر طولابی اظهار داشت:این طرح‌های عمرانی شهرستان خرم آباد با اعتبار ۱۱۴ میلیارد تومان در حال اجرا هستند و ۱۹طرح بعنوان طرح‌های جهش تولید با اعتباری بالغ بر ۲ هزار و ۲۴۴ میلیارد تومان تا پایان سال جاری بهره برداری می‌شوند.

او در خصوص آخرین وضعیت هتل صخره‌ای خرم آباد بیان کرد:برای ادامه روند ساخت طرح هتل صخره‌ای خرم آباد بعد از سال‌ها رکود و با پیگیری‌های انجام شده سرمایه گذار جدیدی انتخاب شده و موانع موجود در حال رفع است و به زودی ادامه عملیات اجرایی هتل انجام می‌شود.

فرماندار خرم‌آباد در خصوص پل‌های آسیب دیده از سیل خرم آباد نیز گفت: پل اناری تا نیمه نخست اسفند ماه بهره برداری می‌شود و پل ماسور نیز حدود ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با تامین اعتبار تکمیل می‌شود.

طولابی با اشاره به خسارات وارده سیل سال گذشته به شهرستان خرم آباد اظهار داشت: در جریان سیل سال گذشته خسارات جدی به شهرستان خرم آباد وارد شدو بالغ بر ۲۲۰ میلیارد تومان اعتبار در قالب ۵۱ طرح خسارت دیده ناشی از سیل تاکنون اختصاص یافت.

او ادامه داد: سه هزار و ۹۷۲ واحد مسکونی خسارت دیده با اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومان به اماکن خسارت دیده پرداخت شد و این واحد‌ها تکمیل و بهره برداری شدند.

فرماندار خرم‌آباد  اضافه کرد: سفر اخیر رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی به خرم آباد دستاورد‌های خوبی به دنبال داشت و ۱۰ طرح مهم بازدید شد و تکمیل آزاد راه خرم آباد به اراک در قطعه اول تا اردیبهشت ماه بهره برداری می‌شود و اعتبار مورد نیاز تامین می‌شود و سد ایوشان، موزه دفاع مقدس، ورزشگاه ۱۵ هزار نفری، چهار خطه خرم آباد-کوهدشت، آزاد سازی حریم فلک الافلاک و پل‌های خسارت دیده از سیل از طرح‌های مورد توجه این سفر بودند.

طولابی گفت: امسال از محل اعتبارات ارزش افزوده ۲۲ میلیارد و ۹۸۲ میلیون تومان به شهرداری اختصاص یافته و در حوزه مناطق روستایی و عشایری ۶ میلیارد و ۹۲۰ میلیون تومان اختصاص یافته است.

او ادامه داد: درراستای تسهیلات اشتغالزایی از محل صندوق توسعه ملی در حوزه شهرستان ۲۹۳ طرح با اعتبار ۱۱۸ میلیارد و ۸۰۲ میلیون تومان با اشتغالزایی یک هزار و ۸۰۰ نفر در بانک‌های عامل در دست بررسی هستند و تاکنون اعتباری بالغ بر ۷۳ میلیارد و ۶۸۷ میلیون تومان در قالب ۷۳، ۲پرونده و اشتغالزایی یک هزار و ۴۲۳ نفر در مناطق روستایی و عشاری پرداخت شده است.

فرماندار خرم‌آباد اظهار داشت: در راستای بهسازی معابر و اسفالت کوچه‌ها در هفته‌های خیر حدود چهار میلیارد تومان از محل در آمد‌های شهرداری به بحث تهیه آسفالت و قیر اختصاص یافته و عملیات آسفالت معابر با اولویت لکه گیری در حال انجام است.

طولابی افزود: با توجه به ظرفیت‌های گردشگری و طبیعی خرم آباد در راستای ایجاد زیرساخت‌ها اقدامات خوبی انجام شده و جاده دسترسی در خصوص اّبشار‌ها در دست اقدام هستند و در زمینه طرح‌های بوم گردی حدود ۷۰ طرح مختلف در حال اجرا هستند و تا پایان دولت به بهره برداری خواهند رسید.

او در خصوص شیوع ویروس کرونا و ممنوعیت برگزاری مراسم‌های عزا و عروسی تصریح کرد:بر اساس مصوبات ستاد مدیریت کرونا محدودیت‌هایی اعمل می‌شود و اکنون بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغی متناسب با شرایط زرد راه‌های ارتباطی تمام آرامستان‌ها مسدود است و خودرو‌های این مسیر جریمه می‌شوند.

فرماندار خرم‌آباد اظهار داشت: در حال حاضر حدود ۵۵ میلیارد تومان تسهیلات ویژه کرونایی درقالب ۱۱ هزار و ۷۲۴ واحد صنفی و با اشتغال هشت هزار و ۸۷۵ نفر در حوزه شهرستان خرم آباد پرداخت شده و پرونده‌های دیگری در حال بررسی هستند

به گفته طولابی شهرستان خرم آباد در وضعیت زرد قرار دارد و محدودیت‌های متناسب در حال اعمال است و فعالیت گروه شغلی چهار ممنوع است و آمادگی لازم برای پیشگیری از موج چهارم کرونا ایجاد شده است.

او  در خصوص برگزاری انتخابات سالم گفت: سلامت و امنیت انتخابات و فراهم نمودن بستر مناسب بر مبنای قانون و مقررات با حفظ بی طرفی کامل مجریان و مشارکت مردم در اولویت قرار دارد.

فرماندار خرم‌آباد افزود: تدابیرو تمهیدات لازم در خصوص شاخص‌های امنیتی در خرم آباد اتخاذ می‌شود و خرم آباد وضعیت مناسبی در این شاخص‌ها دارد.

طولابی اظهار داشت: در وقوع برخی جرایم خرم آباد تمام دستگاه‌های امنیتی با هماهنگی و انسجام با مجرمین و مخلان نظم و امنیت با شدت و قاطعیت برخرود می‌شود.

او ادامه داد: در خصوص افزایش آمار سرقت‌ها با توجه به اینکه خرم آباد شهر مهاجر پذیری است، اما با تمهیدات شورای تامین شهرستان کشفیات و شناسایی و دستگیری سارقان انجام شده است.

انتهای پیام/ر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: