پرنده‌نگر مریوانی قهرمان تالاب‌ ایران شد

مدیر عامل انجمن چیای مریوان گفت:"ناصح حسینی"یکی از فعالان زیست محیطی استان و عضو انجمن چیای سبز مریوان به عنوان قهرمان تالاب ایران انتخاب شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ،محمدناجی کانی‌سانانی مدیر عامل انجمن چیای مریوان گفت:"ناصح حسینی" از اعضای انجمن سبز چیا و عضو شبکه زیست محیطی استان کردستان است که در سال‌های گذشته در زمینه حفاظت از محیط زیست به ویژه صیانت از تالاب زریبار، آموزش جوامع محلی و ترویج پرنده نگری خدمات ارزنده‌ای را ارائه داده و در بخش مشارکت‌های مردمی قهرمان تالاب ایران شد.

او افزود:برنامه سالانه انتخاب قهرمان تالاب به منظور شناسایی، جمع آوری و طبقه‌بندی تجربیات موفق مرتبط با حفاظت بهینه اکوسیستم‌های تالابی و تشویق و گسترش فرهنگ تالابی در کشور هر سال به مناسبت روز جهانی تالاب‌ها در تهران و با حضور مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست کشور برگزار می‌شود که برنامه امسال با چند روز تاخیر بجای چهاردهم در بیست و هشتم بهمن ماه برگزار و قهرمانان تالاب‌های ایران معرفی شدند.

مدیر عامل انجمن چیای مریوان بیان کرد: جایزه قهرمان تالاب در سه بخش فعالیت‌های تحقیقاتی مطالعاتی، فعالیت‌های اجرایی و مشارکت مردمی به افراد شایسته در زمینه صیانت از تالاب‌های کشور اهدا شد.

کانی‌سانانی گفت: امسال در آیین انتخاب قهرمان تالاب ایران "کمال تاب"، محیط‌بان تالاب زریبار  نیز به عنوان محیط بان برتر تالابی کشور معرفی و تقدیر شد.

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: