کشف سلاح‌های ساخت ناتو در یک مقر داعش در حمص سوریه

نیرو‌های روسیه موفق شدند یک مقر داعش را در استان حمص پیدا کنند که در آن سلاح‌های ساخت ناتو یافت شد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از آر تی، نیرو‌های هوا- فضای روسیه درسوریه اعلام کردند موفق شده اند یک مقر داعش را در استان حمص سوریه کشف کنند که در آن سلاح‌های ساخت ناتو یافت شده است.

بر اساس این گزارش، سخنگوی نیرو‌های روسیه اعلام کرد: بر اساس نتیجه عملیات شناسایی و جستجویی که از سوی نیرو‌های دولتی روسیه با کمک پهپاد‌های نیروی هوایی روسیه به انجام رسید، نیرو‌های سوریه موفق شدند ۴ نیروی مسلح را که دو خودروی باربری کوچک را که حامل مسلسل‌های سنگین بود، می‌راندند، به هلاکت برسانند. به نظر می‌رسد این افراد مسئول حمایت از یک انبار تسلیحاتی بوده اند.

سخنگوی نیرو‌های مسلح روسیه در ادامه اعلام کرد در این عملیات شماری سلاح از جمله سلاح‌های ناتو به همراه ۴۰ کیلوگرم مواد منفجره، دارو و مواد غذایی در یک مقر متعلق به عناصر مسلح داعش کشف شد.

او در ادامه افزود: از آغاز سال جدید میلادی فعالیت عناصر مسلح در این منطقه به شکلی فزاینده افزایش یافته و از علل احتمالی برای تحرکات سری آن‌ها در این منطقه صحرایی، فرصت پناهندگی به منطقه تنف است که ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا و گروه‌های مسلح معارض سوری بر آن تلط دارند.

نیرو‌های مسلح سوریه غالبا انبار‌های سلاح و مهمات را کشف می‌کنند؛ به طوری که در دسامبر سال گذشته میلادی، ۱۰ مقر در استان درعا و یک مقر زیر زمینی متعلق به عناصر مسلح را در استان ادلب پیدا کردند.

منطقه تنف تحت اشغال نظامیان آمریکایی و گروه‌های تروریستی معارض سوری قرار دارد که مأمنی برای عناصر داعش به شمار می‌رود.

بار‌ها کارشناسان تأکید کردند که عناصر آمریکایی، تروریست‌های داعش را در تنف آموزش می‌دهند و آنان را به مناطق مختلف سوریه و عراق می‌فرستند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر