ارزآوری ۳۰ میلیون دلاری صادرات گلخانه‌ای تیران و کرون

مدیر جهاد کشاورزی تیران و کرون گفت: تولیدات گلخانه‌ای شهرستان تیران و کرون سالانه ۳۰ میلیون دلار برای فعالان این عرصه درآمد دارد که باید برای صادرات همه آن تدابیر ویژه‌ای اتخاذ کرد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، محمدحسین احمدی مدیر جهاد کشاورزی تیران و کرون اظهار کرد: در حال حاضر ۲۰۱ هکتار از اراضی کشاورزی تیران و کرون زیر کشت گلخانه‌ای قرار دارد که سالانه بیش از ۴۵ هزار تن محصول تولید و ۹۰ درصد آن به بازار‌های خارجی صادر می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی تیران و کرون بیان کرد: ۲۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در ۵۴۰ گلخانه‌ شهرستان فعالیت دارند و توسعه این مراکز در روستا‌ها زمینه رشد اقتصادی منطقه را فراهم کرده است.

او با بیان اینکه توسعه سطح زیرکشت گلخانه‌ای این خطه در هفت سال گذشته بیش از ۱۳۰ هکتار افزایش یافت، خاطرنشان کرد: ارائه تسهیلات بانکی و حمایت از تولید در این خصوص نقش داشته که البته ورود به صنایع تبدیلی، برندسازی و تجاری سازی این محصولات در دستور کار قرار گرفته است.

احمدی ادامه داد: باید چرخه تولید با سرمایه‌گذاری در بخش بسته بندی، برندسازی و تجاری‌سازی آن در بازار‌های داخلی و خارجی تکمیل شود تا اینکه از مشکلات احتمالی آن در آینده جلوگیری و منفعت اقتصادی افزایش یابد.

مدیر جهاد کشاورزی تیران و کرون تشکیل شرکت تعاونی گلخانه‌داران این شهرستان را یکی از اقدامات زیرساختی برای هم افزایی در تامین نیاز‌های تولید و عرضه به بازار اعلام و اضافه کرد: برای این موضوع به همکاری سرمایه گذاران در این بخش با عضویت در این تشکل نیاز است.

استان اصفهان با سطح ۲ هزار هکتاری دارای ظرفیت قابل توجهی در بخش تولیدات گلخانه‌ای دارد که تا پایان سال گذشته بیش از ۳۰۱ هزار و ۶۰۰ تن محصول در این حوزه تولید و عرضه شده که این استان در میزان سطح زیر کشت و میزان تولید محصولات گلخانه‌ای به نسبت دیگر استان‌ها در رتبه دوم و سوم قرار گرفته است.

تیران و کرون یکی از مهمترین شهرستان‌های استان اصفهان در توسعه گلخانه‌ای و محصولات آن است که در حال حاضر ۱۹۰ هکتار از اراضی کشاورزی این منطقه به این نوع از کشت‌ها اختصاص یافته و تا پایان سال گذشته ۷۰۰ میلیارد ریال ارزآوری داشته است.

انتهای پیام/م

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر