کاهش دستورالعمل‌های بهداشتی از ۹۷درصد به ۶۵درصد در بافق/ تردد به خوزستان ممنوع

فرماندار بافق گفت: رعایت دستور العمل‌های بهداشتی در این شهرستان از ۹۷ درصد به ۶۵ درصد کاهش یافته، اما همچنان در استان رتبه نخست را داراست.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد، سید مهدی طلایی مقدم فرماندار بافق در نشست ستاد کرونای شهرستان که همزمان با استان برگزار شد، بر ضرورت رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی بیش از پیش تاکید کرد و گفت: بافق همچنان در رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در استان رتبه اول را داراست، اما این میزان از ۹۷ درصد به ۶۵ درصد کاهش یافته است.

او با اشاره به اینکه کرونای انگلیسی در نزدیکی بافق رسیده است، افزود: طی چند روز گذشته، یک مورد کرونای مشکوک انگلیسی در بافق ثبت شده که خوشبختانه تست منفی شد.

فرماندار بافق به مصوبات این ستاد اشاره کرد و ادامه داد: هر گونه سفر و تردد گروهی و شخصی به استان خورستان، جنوبی و استان‌های قرمز کرونایی ممنوع است و کارگران غیر بومی معادن و صنایع حق تردد به استان خوزستان و محل سکونت خود را ندارند و در صورت مرخصی و خروج از شهرستان برای بازگشت باید سه روز قرنطینه شوند و پس از تست نهایی مجوز ورود به کار را دریافت می‌کنند.

طلایی مقدم با بیان اینکه نظارت بر بازار، اماکن دولتی، ادارات و نهاد‌ها برای رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی تشدید می‌شود، گفت: به افرادی که ماسک ندارند و شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، خدمات ارائه نمی‌شود.

او بر تشدید محدودیت‌های شبانه و اعمال قانون برای متخلفان تاکید کرد و افزود:با توجه به تعطیلات پایان سال نصب هرگونه چادر مسافرتی در اماکن، پارک‌ها و فضا‌های تفریحی ممنوع است و شهرداری و دهیاری‌ها موظف به جمع آوری آن هستند.

فرماندار بافق تصریح کرد: در منطقه سبزدشت بافق، پس از وضعیت مناسب دوباره خیز کرونا مشاهده می‌شود و آمار مثبت رو به افزایش است که تردد خودرو‌های غیر بومی به این منطقه به ویژه از استان‌های پرخطر ممنوع است.

طلایی مقدم بیان داشت: تجمع و مراسم‌های مذهبی طبق مصوبات قبلی اعمال می‌شود.

انتهای پیام/و

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر