فرمانده کل سپاه پاسداران:

در آغاز راه برای محرومیت‌زدایی هستیم/ در مقابل تهدید دشمنان ایستادگی می کنیم

امروز با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران، پنج هزار و ۵۳۱ پروژه محرومیت زدایی در حاشیه شهر مشهد به بهره‌برداری رسید.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران صبح امروز در مراسم افتتاح پنج هزار و ۵۳۱ پروژه محرومیت زدایی در حاشیه شهر مشهد گفت: مسیر انقلاب اسلامی به سمت طلوع خورشید ولایت عظمی است، ما در این مسیر قرار داریم اما دشمنان خدا که هرگاه خورشید الهی اسلام از افق هر سرزمینی طلوع کرده، اراده کرده‌اند نور خدا را خاموش کنند، این بار هم به صحنه آمده‌اند و آرایش جهانی گرفته و در مقابل ملت ایران و در مقابل پیشوا و انقلابمان ایستاده‌اند.
 
او با بیان اینکه یک صف‌آرایی کامل و یک تهاجم همه جانبه سیاسی، نظامی، امنیتی، فرهنگی، اقتصادی، روانی، رسانه‌ای و تبلیغی شکل گرفته است، تصریح کرد: به ندرت می‌توان در تاریخ کشوری را یافت که در نقطه‌ای از عالم در مقابل همه قدرت‌های شیطانی جهان ایستاده باشد و مقاومت کند و آسیب نبیند و پیشرفت کرده و دشمن را مایوس کند.
 
فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه نمی‌توان با محاسبات متداول چنین عدم توازنی در فضای قدرت با نتیجه نامتوازن آن را در میدان تاثیر تصور کرد، ادامه داد: وقتی دشمنان ما را در تحریم جهانی قرار دادند تصور جهانی این بود که راهبرد دشمن درصدد شکستن ملت ایران است و مردم ایران دوام نمی‌آورند و سرانجام تسلیم می‌شوند، یک تصور مبهم ایجاد شده بود که سرنوشت این ایستادگی چه خواهد شد؟ چه کسی پیروز این میدان است؟ دوباره امام به صحنه آمد و در نقطه مرکزی این میدان عظیم جنگ ایستاده و مسلمانان را به یاری می‌طلبد. این ماجرا چگونه ادامه پیدا می‌کند و اراده چه کسی حاکم می‌شود؟
 
دشمن تمام سرمایه خود را به صحنه آورد

سرلشکر سلامی بیان کرد: دشمن هرچه می‌توانست تمام سرمایه مادی و تمام سرمایه فرهنگی و روانی خود را به صحنه آورد؛ جدی و مصمم بود و تلاش کرد تمام سیاست‌های جهانی شامل ارعاب نظامی و راه اندازی جنگ در منطقه را دنبال کند و همه را نیز با خود همراه کند و نصرت خداوند بر این ماجرای عبرت آموز سایه افکند و ایران به تنهایی توانست سیاست فشار حداکثری دشمنان را بشکند و مردم ایستادند. مردمی که از ماجرای مسجد کوفه عبرت گرفته بودند. مردم محشری به پا کردند و درود بر شرف و استقامت این مردم و بر صبر و شکیبایی و جوانمردی آن‌ها و ثبات قدمشان!
 

بیشتر بخوانید

 
او با درود بر ذهن آزاد مردم ایران تصریح کرد: آن‌ها پرچم بی‌نظیری را در این تقابل تاریخی به اهتزاز درآوردند و همه دنیا صدای شکستن استخوان‌های امپراتوری جهانی را شنیدند؛ امام و اسلام و مردم سه عنصری هستند که با یکدیگر پیوند دارند و جریان را تغییر می‌دهند؛ تاریخ می‌گوید این سه عنصر اساس هویت، قدرت، استقامت، سرافرازی، حیثیت، کرامت و شرف ما است. با پیوند این سه عنصر عظیم امروز یک قدرت مسلط هستیم.

فرمانده کل سپاه پاسداران تاکید کرد: با این سه عنصر در مقابل دشمنان خدا ایستاده‌ایم و آنچه امروز می‌بینیم یک جهاد بزرگ در مقابل دشمن است؛ ما به این میدان وارد شده‌ایم؛ همه مردم ورود کرده‌اند و آماده‌ایم و از سوی امام مسلمین دستور داریم که امکانات سپاه را تا حد ممکن برای کمک به مردم عزیز و شریف این مرز و بوم به کار بگیریم.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه مکلف و موظف هستیم بی‌مزد و منت هرچه در توان داریم در اختیار مردم قرار دهیم، اظهار کرد: مردم آن قدر بر ما منت دارند که در سختی‌ها از ما حمایت و جوانانشان را در میدان جنگ به ما می‌سپارند و به اسلام تقدیم و برای نصرت دین خدا هدیه می‌کنند و حتی وقتی اشتباه می‌کنیم می‌بخشند؛ مردم روح بزرگی دارند و رفیع و منیع و صاحب شان و مقدس و مومن هستند و وظیفه داریم در هر میدانی که هر دشمنی این مردم عزیزمان را تهدید می‌کند آنجا حضور یابیم و این وظیفه ما است و منتی نیست.
 
در مقابل هر دشمنی می ایستیم

او افزود: اینکه مردم ما را به حضور می‌پذیرند و اجازه فداکاری می‌دهند باز هم متعلق به مردم است؛ هر دشمنی ما را تهدید کند می‌ایستیم چه دشمن آمریکا و اسرائیل باشد چه دشمن فقر و محرومیت باشد؛ باید این مرز و بوم در شان مردم "الگو و حاکمیت ولایی" باشد؛ دشمن می‌خواهد این فروغ را بگیرد، اما اراده کرده‌ایم این گونه نشود و هرگز مشعل امید خاموش نمی‌شود.

فرمانده کل سپاه پاسداران ادامه داد: دشمن تلاش کرد به سفره مردم هجوم آورد و به ذهن ما تهاجم کند، اما مردم ما که روح بزرگ و عواطف عمیقی دارند راه را بر دشمن بستند و خواهند بست و این جریان ادامه خواهد داشت و ما ابتدای راه هستیم؛ با "فقر، محرومیت، فساد، تبعیض، آمریکا، انگلیس، نائبان منطقه‌ای آن ها، تروریسم تکفیری و ناامنی" می‌جنگیم، زیرا فلسفه وجودی ما این است.
 
سرلشکر سلامی بیان کرد: امام علی (ع) هرگز بر سر سفره زرپرستان حاضر نمی‌شد و فرماندار خود را از این امر نهی کرد؛ حضرت نان‌آور فقرا بود و دغدغه او محرومان و مستضعفان بود. در عالم معنا و تقوا و ادب و علم و حلم هیچکس نمی‌توانست در ارتفاعی که ایشان قرار داشت نزدیک شود.
 
او تصریح کرد: این بخش بسیار کوچکی از تجلی روح ولایت علوی است که وقتی در پرتو انقلاب بزرگ اسلامی در این کشور هم تجلی یافت همان روح عدالت‌خواهانه و مستضعف‌گرایانه در شخصیت رهبران بزرگ انقلاب ما ظهور پیدا کرد. به فضل الهی ما امروز در این مکان اراده مردان بزرگ را شاهد هستیم.
 
آغاز راه در جهت محرومیت زدایی

 فرمانده کل سپاه پاسداران تاکید کرد: این حرکت‌ها آغاز راه برای محرومیت‌زدایی است. فقر و فحشا از وعده‌های شیطان است و محرومیت‌زدایی از وعده‌های الهی؛ انسان‌های بامعرفت و باغیرت به ایمان و دین در این مسیر گام برمی‌دارند و قلب‌هایی پراحساس و عواطفی عمیق دارند و در سایه صبر به یاری و امداد مردمان نیازمند می‌شتابند و نزد خداوند کریم و عزیز هستند.
 
سرلشکر سلامی اظهار کرد: در خراسان رضوی با کفایت و درایت نماینده ولی فقیه آیت‌الله علم الهدی و با همراهی و تلاش و جهاد و حرکت انقلابی همه دستگاه‌ها و بخش مهمی از مردم خیر و نیک اندیش جریانی امیدبخش راه افتاده و مشعل امید را زنده کرده است.
 
همچنین صبح امروز فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از مؤسسه فرهنگی و آموزشی امام حسین (ع) در اسماعیل آباد مشهد بازدید کرد.
 
انتهای پیام//ف.ش
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر