آیت‌الله علم الهدی:

سپاه مفید ترین نهاد این نظام در عرصه‌های محرومیت‌زدایی و سازندگی کشور است

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: سپاه فقط یک نهاد نظامی نیست؛ بلکه پر برکت‌ترین و مفیدترین نهاد این نظام در همه عرصه‌های محرومیت‌زدایی و سازندگی کشور است.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، آیت‌الله سید احمد علم الهدینماینده ولی فقیه در خراسان رضوی  امروز در آیین بهره‌برداری و رونمایی از ۵ هزار و ۵۳۱ پروژه عمرانی اقتصاد مقاومتی و ۱۱.۳ میلیون نفر خدمات‌رسانی در حاشیه شهر مشهد و مناطق کم برخوردار خراسان رضوی،گفت:‌ نکته‌ای که در این شب و این روز برای ما حائز اهمیت است نکته ممتازی است که در جریان ولادت امیرالمومنین(ع) در خانه خدا بود.

او افزود:  خیلی از انبیا مثل حضرت مسیح(ع) با آن درجات بالا هنگامی که می‌خواهد متولد شود به مادرش حضرت مریم(س) گفته شد از مسجدالاقصی خارج شو ولی در مورد حضرت فاطمه بنت اسد در هنگام طواف درد زایمان را حس می‌کند، دیوار کعبه شکافته و فاطمه بنت اسد وارد میشود و حضرت علی(ع) متولد می‌شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی  ادامه داد: تولد در این مکان مقدس، علاوه براینکه افتخار و امتیاز برای امیرالمومنین(ع) است، بیانگر این است که ممتازترین افراد در کره خاکی مردم وابسته به ولایت امیرالمومنین هستند.

آیت الله علم الهدی در بخش دیگری از صحبت‌های خود بیان کرد: سپاه فقط یک نهاد نظامی نیست؛ بلکه پر برکت‌ترین و مفیدترین نهاد این نظام در همه عرصه‌های محرومیت زدایی و سازندگی کشور است.

او خطاب به فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: موفقیت‌هایی که در سامان‌دهی حاشیه شهر مشهد اتفاق افتاد با فداکاری‌ها و ایثارگری‌های سپاه است؛ اما محرومیت‌زدایی و جلب مشارکت‌های مردمی به این شکل در استان‌های دیگر کم نظیر است و بیانگر وحدت و هماهنگی فرمانده سپاه امام رضا(ع) با سایر مدیران و دستگاه‌ها است که باعث پیدایش و ظهور این ظرفیت‌ها شده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه برکات سپاه در همه جا وجود دارد و سپاه محور اقتدار نظام در جهات و ابعاد مختلف است، تاکید کرد: وقتی یک نهاد مقدس بتواند در سایه هماهنگی با مدیریت‌های یک استان این حمیت و تلاش گسترده را به ظهور برساند؛ نشانگر ظرفیت بالا و برکات عظیم این نهاد، فراتر از یک نهاد نظامی است.

آیت الله علم الهدی با اشاره به اینکه بعضی افراد فرصت‌طلب می‌گویند سپاه یک نهاد نظامی است و نباید در عرصه‌های دیگر ورود کند، بیان کرد:در جاهایی که میدان‌های جهاد و فداکاری در حوزه‌های والای سیاسی و حفظ استقلال کشور برای سپاه پیش می‌آید به بهانه اینکه سپاه یک نهاد نظامی است و نباید در عرصه‌های سیاسی فعال باشد جلوی کار را می‌گیرند، این عناصر باید بدانند سپاه فقط یک نهاد نظامی نیست بلکه پربرکت‌ترین و پرظرفیت‌ترین نهاد به عنوان محور اقتدار نظام در همه عرصه‌ها مانند محرومیت‌زدایی، عمران و سازندکی و توسعه اقتصادی کشور مطرح است.

او افزود: در حاشیه شهر مشهد مسائل فرهنگی، امنیتی و محرومیت‌زدایی برای مقام معظم رهبری و مردم دغدغه بود که خوشبختانه در بحث فرهنگی و امنیتی تمام دستگاه‌های مرتبط با محوریت سپاه موفقیت امیز کار شده و الان هم که در بحث محرومیت زدایی هم کار حدود دو سال است که اغاز شده و امروز شاهد ظهور و بروز بخشی از نتایج این فعالیت‌ها هستیم.

انتهای پیام// ف.غ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر