افزایش فضا‌های زیارتی مسقف حرم رضوی

رئیس سازمان فنی و نگهداری حرم مطهر رضوی گفت: فضا‌های زیارتی مسقف حرم مطهر رضوی با ساخت رواق زیرسطحی بست شیخ بهایی افزایش یافته است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، محمد کاظم ملازم الحسینی رئیس سازمان فنی و نگهداری حرم مطهر رضوی در حاشیه بازدید تولیت آستان قدس رضوی از پروژه‌های عمرانی حرم مطهر با اشاره به فعالیت‌های این سازمان در توسعه فضا‌های زیارتی سرپوشیده از جمله رواق‌ها و شبستان‌ها در حرم مطهر، گفت: توسعه فضای زیرسطحی بست شیخ بهایی و ساماندهی فضا‌های مجاور آن از اواسط سال ۹۷ توأم با بحث تحکیم و مقاوم سازی ابنیه موجود آغاز شده و حسب تاکیدات تولیت آستان قدس رضوی با سرعت در حال انجام است و پیش بینی می‌شود با تکمیل این طرح، در حدود ده هزارمتر مربع به فضا‌های زیارتی مسقف حرم مطهر و همچنین حدود هفت هزار مترمربع به فضا‌های بهشت ثامن بارگاه منور رضوی افزوده شود.

او افزود: قطعا گسترش فضا‌های زیارتی مسقف زمینه بهره‌مندی از بارگاه ملکوتی حضرت امام رضا (ع) را بیش از پیش برای زائران و مجاوران این آستان مقدس در تمام فصول سال فراهم می‌کند.

رئیس سازمان فنی و نگهداری حرم مطهر رضوی ادامه داد: این پروژه فضایی از طبقه زیرین شیخ بهایی و حیاط مسجد گوهرشاد و همچنین بخشی از طبقه زیرین صحن جمهوری را در بر می‌گیرد.

ملازم الحسینی بیان کرد: به منظور ایجاد چنین فضایی در کنار ساختمان‌های قدیمی حرم مطهر ابتدا طرحی برای مقاوم سازی ساختمان‌های مجاور به اجرا درآمده و در مرحله بعد خاکبرداری و سایر مراحل پروژه اجرا می‌شود.

او تصریح کرد: فعالیت‌های خرد و کلان بهسازی فضا‌ها همانند دسترسی به رواق‌ها، ساخت فضا‌های پشتیبانی و نظارتی، برنامه‌ریزی و بازسازی زیرساخت‌های تأسیساتی و توسعه و نوسازی آن‌ها و روشنایی و نورآرایی حرم مطهر نیز جزء برنامه‌های اجرایی و مطالعاتی این سازمان است.
 
انتهای پیام//ا.د
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر