سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۱۰ اسفند ماه

بازار امروز با افزایش عرضه در نماد‌های بزرگ آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار بورس گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،امروز یکشنبه (۱۰اسفند ماه) بازار سرمایه مانند روز گذشته با افزایش عرضه در بیشتر نمادهای بزرگ آغاز به کار کرد.

برترین صفوف تقاضا و عرضه در بورس و فرابورس در ۵دقیقه ابتدایی پیش گشایش

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۱۰ اسفند ماه

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۱۰ اسفند ماه

بازار امروز هم همانند روز‌های گذشته با افزایش عرضه مواجه است و در ۵۵۱ نماد با صف فروش آغاز بکار کرد و این در حالی است که تنها شاهد شکل گیری صف خرید بروی ۱۹ نماد معاملاتی هستیم.

افت دو هزار واحدی نماگر بورس در ۱۰دقیقه آغازین معاملات امروز

شاخص کل بورس تهران در ساعت ۹:۱۰ در ارتفاع یک میلیون و ۱۹۱هزار واحد قرار گرفته است.

اپال، های وب و کپشیر بیش‌ترین تأثیر مثبت و نماد‌های فولاد، وبملت و شبندر بیش‌ترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

فلزات اساسی امروز معاملاتی پر عرضه را تجربه می‌کنند. فولاد, فملی, ذوب, کیمیا, فزرین, فاسمین, ارفع, فروی, فنورد, فباهنر, میدکو و فپنتا با فشار فروش داد و ستد می‌شوند. فولاژ با گرایشی مثبت متعادل داد و ستد می‌شود. فوکا و فخوز نیز منفی و متعادل اند.

بازار امروز با افت بیش از ۲۷۰۰ واحد در سطح ۱ میلیون و ۱۹۱ هزار واحد قرار گرفت. شکل گیری صفوف فروش و عدم داد و ستد در عمده نماد‌های بزرگ و کوچک موجب شده تا این روز‌ها شاهد کاسته شدن ارزش داد و ستد‌ها باشیم.

ارزش صفوف فروش در این دقایق بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است.

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از افت سه هزار و ۴۷۴واحدی (۰.۳درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۱۹۰هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با کاهش ۰.۰۶درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت ۲۲نماد حداقل یک درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۵۰۱نماد با کاهش بیش از یک درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

نماد‌های های وب، بوعلی، سیتا، امین، فولاد و کپشیر در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نماد‌های کزغال، وسپهر، کرمان، رافزا، آریا و بگیلان در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع ۸۲۵میلیارد تومان رسید. حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۳۰میلیارد تومان نقدینگی به بازار وارد کردند.

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود ۷۲۵میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش ۶هزار و ۸۶۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به ۶هزار و ۱۳۵میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش تپکو، برکت و فملی به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام تولید تجهیزات سنگین هپکو بیش از ۲۹۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید وسپهر، سمگا و رافزا در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۶۶۵میلیارد تومان (۹۲درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر هزار و ۴۹۵میلیارد تومان (۲۲درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۱۰نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۷۴نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف رایان هم افزا (رافزا) به ۱۰.۶درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

 «خودرو و ساخت قطعات» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش بیش از ۶۷۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «فلزات اساسی» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۴۸۵میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «سرمایه‌گذاری‌ها» با تقاضای خرید ۵۰میلیارد تومانی همراه است.

حدود ۲۲درصد از هفت هزار و ۵۸۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند. در مجموع ۸۰۵میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۹۴۴درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به هشت هزار و ۳۸۵میلیارد تومان خواهد رسید.

زراعتی‌ها نیز با فشار فروش معامله می‌شوند. زفکا, زماهان, تلیسه, زشگزا, زکوثر, زپارس, زملارد, زگلدشت و زدشت با افت قیمت پر عرضه داد و ستد می‌شوند.

نمای پایانی بورس امروز/ دامنه نوسان نامتقارن؛ نوش دارویی که اثر نمی‌کند

شاخص کل با افت هشت هزار و ۶۰۴واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۱۸۵هزار واحدی قرار داد.

شاخص هم وزن ۰.۲درصد افت کرد.

ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس به بیش از هزار و ۹۰۰میلیارد تومان رسید.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: بورس ، بازار سرمایه
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ابرهیم
۰۹:۵۹ ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
باسلام
امیدوارم تو زندگیتون پس بدین که این بلاها را سر ما آوردید
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر