۲۱ درصد مردم در استان همدان ماسک نمی‌زنند

بررسی ها نشان می دهد۲۱ درصد مراجعان مراکز خدماتی، صنعتی و تهیه و توزیع موادغذایی استان ماسک نمی‌زنند.

به گزارش خبرنگار. گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان،لیدا رفعتی، مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت:بررسی های میدانی نشان می دهد۲۱ درصد مراجعان مراکز خدماتی، صنعتی و تهیه و توزیع موادغذایی استان ماسک نمی‌زنند.

او افزود: کمترین میزان استفاده از ماسک مربوط به مراجعان به پایانه مسافربری برون شهری بود که ۶۳ درصد مراجعان از ماسک استفاده کردند.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان تصریح کرد: بخش کشاورزی و دامپروری با ۶۷ درصد، کارگاه‌ها و صنایع کوچک با ۷۶ درصد، فروشگاه‌های زنجیره‌ای ۷۷ درصد و آرامستان ها، پاساژ‌ها و نانوایی با ۶۸ درصد، در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

رفعتی اضافه کرد: بی توجهی به شیوه نامه های بهداشتی در مراکز شماره گذاری خودرو بسیار مشهود است به گونه‌ای که نیمی از مراجعه کنندگان به این مراکز به این موضوع توجه ندارند همچنین رعایت این مولفه در آرامستان‌ها نیز رضایت بخش نیست.

او بیان کرد:همچنین میانگین، ۸۶ درصد مردم بهداشت فردی را رعایت کردند که این رقم در مهدکودک ها، زندان و مراکز شماره گذاری ۱۰۰ درصد، و کمترین میزان رعایت بهداشت فردی با ۶۳ درصد مربوط به پایانه مسافر بری برون شهری و سپس جایگاه‌های سوخت با ۷۱ درصد است.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: میزان استفاده از ماسک در مراکز خدماتی، صنایع، اماکن عمومی، مراکز تهیه و توزیع موادغذایی منتخب ۸۵ درصد است.

رفعتی گفت: رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از تجمع و ازدحام در یک مکان همواره مورد تاکید مسئولان بهداشتی است و وضعیت همدان در یک هفته گذشته نشان می دهد ۷۹ درصد به این موضوع توجه داشتند.

اوگفت: یک هفته گذشته ۳۲۹ واحد به علت رعایت نکردن اصول و شیوه نامه‌های بهداشتی اخطار دریافت کردند و به مرجع قضایی معرفی شدند؛ همچنین ۱۷ واحد با دستور مقام قضایی پلمب شد.

رفعتی اظهار داشت: بیشتری میزان اخطار مربوط به صنایع کوچک با ۱۳۳ مورد، سوپرمارکت و خواربارفروشی ۸۶ مورد و نانوایی‌ها با ۴۱ مورد است؛ همچنین ۱۰ واحد سوپرمارکت و خواربارفروشی، پنج نانوایی، یک رستوران و یک دفتر پیشخوان پلمب شد.

انتهای پیام/غ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر