مدرسه ۳ کلاسه در روستای هبکی سقز احداث می‌شود

رییس آموزش و پرورش سقز گفت: مدرسه سه کلاسه در روستای هبکی از توابع شهرستان سقز با اعتبار اولیه ۹ میلیارد ریال،احداث می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ،فیروز عارفی رییس آموزش و پرورش سقز گفت: این طرح با مشارکت ۳۰ درصدی مردم روستا و ۷۰ درصدی از محل تأمین اعتبارات ملّی اداره کل نوسازی، تعمیر و تجهیز مدارس استان کردستان، عملیات احداث آن آغاز و در آینده نزدیک به بهره برداری خواهد رسید.

او با اشاره به اینکه این طرح در زمینی با زیربنای ۱۴۸ متر مربع و برآورد و اعتبار اولیه ۹ میلیارد ریال آماده می‌شود، افزود: در راستای مشارکت گسترده خیّرین در امر مدرسه سازی به ویژه مشارکت مردم روستای هبکی که نشان از بها دادن و اهمیت لازم به علم اندوزی و آینده دانش آموزان این دیار دارد، این مدرسه ساخته می‌شود.

عارفی، توجه خیّرین نیکوکار به امر مدرسه سازی را نشان‌دهنده شناخت صحیح جامعه از اهمیت تعلیم و تربیت آینده‌سازان جامعه دانست و گفت: مدرسه سازی از مصادیق بارز انجام کار خیر است و خیّرین مدرسه‌ساز، بسترسازان علم و دانش در جامعه هستند.

او بیان کرد: مشارکت عمومی مردم روستای هبکی در امر مقدس مدرسه‌سازی، بیانگر همّت جمعی و اهمیت کار گروهی در حل و فصل مشکلات و موانع امور است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان سقز از عموم مردم شهرستان دعوت کرد تا مدرسه سازی را به عنوان یک نهضت علمی، فرهنگی و مقدّس تلقّی کرده و به عنوان باقیات الصالحات، در حد توان و وسع خود مورد اهتمام قرار دهند.

او با اشاره به اینکه در دهه فجر امسال پنج مدرسه در شهرستان سقز احداث و یا به بهره برداری رسید، یادآور شد: خیران مدرسه ساز مشارکت خوبی در این زمینه داشتند که امید است این روال در آینده بیشتر هم شود.

گفتنی است؛روستای هبکی، از توابع بخش مرکزی سقز و زیرمجموعه دهستان سرا، در ۲۵ کیلومتری شمال غرب شهر سقز واقع است.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر