۷۰درصد اعتبار پروژه‌های نوسازی مدارس در استان اردبیل اختصاص یافت

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: ۷۰ درصد اعتبار پروژه‌های نوسازی و تجهیز مدارس در این استان اختصاص یافته است.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، داود شایقی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش اردبیل گفت: برای اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس امسال ۶۰ میلیارد ریال تخصیص اعتبارات استانی انجام شده و۷۰ میلیارد ریال نیز از محل فروش املاک مازاد در حال پرداخت است.

او سهم تخصیصی اعتبارات نوسازی و تجهیز مدارس استان را تا ۷۰ درصد اعلام کرد و گفت: به رغم اینکه پنج ماه از سال مالی ۹۹ باقی مانده این تخصیص‌ها مطلوب است و امید می‌رود تا پایان سال مالی شاهد تخصیص و جذب بیشتر اعتبارات باشیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل بیان کرد: برای سال آینده قرار شده است  ۵۰ تا ۱۰۰ میلیارد تومان از محل تغییر کاربری‌ فضاهای آموزشی به اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس اختصاص یابد که انتظار داریم با این برنامه‌ریزی بخش بزرگی از پروژه‌های نیمه تمام اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس به ویژه پروژه‌های مدرسه‌سازی، ساخت نمازخانه، سالن‌های ورزشی و استخرها به سرانجام برسد.

شایقی ادامه داد: در حال حاضر اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام خود به ۵۶۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که بخشی از این منابع به صورت ملی و از طریق خیرین تامین می‌شود.

او با بیان اینکه استان اردبیل با بالاترین نرخ افزایش اعتبارات هزینه‌ای در سال ۱۴۰۰ رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است افزود:اعتبارات هزینه‌ای استان اردبیل امسال سه هزار و ۲۶۵ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که این رقم در لایحه بودجه سال آینده پنج هزار و ۴۳۵ میلیارد و ۸۰۹ میلیون ریال پیش‌بینی شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل افزود: امسال هیچ مشکلی در پرداخت اعتبارات جاری اعم از پرداخت حقوق و مزایای کارکنان و منابع هزینه‌ای دستگاه‌های اجرایی وجود ندارد.

شایقی بیان کرد: با رشد ۶۶.۵ درصدی اعتبارات هزینه‌ای و ۷۸ درصدی اعتبارات عمرانی و تملک دارایی در سال آینده استان اردبیل شرایط مناسبی را در مقایسه با استان‌های هم‌تراز خواهد داشت.

او ادامه داد: استان اردبیل در مقایسه با استان‌های هم‌تراز نظیر همدان، زنجان، چهارمحال و بختیاری رتبه بالاتری را در جذب اعتبارات ملی دارد.

انتهای پیام/ع

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر