سرقت کابل‌ و تجهیزات برق معضلی جدی در کردستان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان گفت: پدیده سرقت لوازم و تجهیزات برق، به یکی از مشکلات اساسی دراستان کردستان تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ،هیوا لهونیان مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان گفت: : از ابتدای امسال تا پایان بهمن ماه،بیش از ۲۶ هزار و ۵۸۹ کیلوگرم سیم و کابل برق در استان سرقت شد که نسبت به مدت مشابه پارسال از لحاظ وزنی ۳۷ درصد رشد دارد.

او افزود: درمدت یادشده ۱۱ دستگاه ترانس برق در استان سرقت شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۱۸ دستگاه)، ۶۳ درصد کاهش نشان می‌دهد.

لهونیان با بیان اینکه سال گذشته در همین مدت ۱۹ هزار و ۳۷۷ کیلوگرم سیم مسی در استان سرقت شد، گفت: پدیده سرقت لوازم و تجهیزات برق، به یکی از مشکلات اساسی تبدیل شده است و این جرم نه تنها به شرکت توزیع نیروی برق به طور مستقیم آسیب‌های جدی می‌رساند بلکه به مشترکان خانگی و تولیدات کشاورزی، صنعتی و تجاری خسارت عمده‌ای وارد می‌کند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان ضمن تقدیر از مراجع قضایی و انتظامی و شناسایی و برخورد با سارقان تجهیزات شبکه برق، افزود: برای مقابله با سرقت برق، تبدیل شبکه سیمی به کابل خودنگهدار به طور جدی در دستور کار این شرکت است.

لهونیان افزود: در طول سال جاری حدود یک هزار و ۲۰۰ کیلومتر شبکه برق با یک هزار و ۱۷۰ میلیارد ریال هزینه به کابل خودنگهدار تبدیل شده است و امیدواریم تا پایان سال ۱۴۰۱ تمام شبکه فشار ضعیف برق بهسازی شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان از مشترکان خواست در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک به سرقت سیم و کابل برق از شبکه‌های توزیع، از طریق تماس با شماره تلفن ۱۲۱ و یا پلیس انتظامی به شماره ۱۱۰ اطلاع دهند.

گفتنی است؛در حال حاضر ۶۷۷ هزار و ۴۰۹ مشترک در کردستان از خدمات شرکت توزیع برق بهره‌مند هستند که ۶۳۷ هزار و ۴۵۱ مشترک آن مربوط به بخش‌های خانگی و تجاری است.

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر