رئیس جمهور ارمنستان با مخالفان دیدار می‌کند

رئیس جمهور ارمنستان برای دیدار با مخالفان این کشور موافقت کرد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وازگن مانوکیان، رهبر مخالفان ارمنستان اعلام کرد رئیس جمهور این کشور با برگزاری جلسه‌ای با او موافقت کرده است.

وازگن مانوکیان روز چهارشنبه اعلام کرد آرمن سرکیسیان با برگزاری جلسه‌ای با مخالفان موافقت کرده است. مانوکیان در پاسخ به این سوال که آیا سرکیسیان با این جلسه موافقت می‌کند، گفت: "بله، ما صبح دیدار خواهیم کرد. پس از آنکه رئیس جمهور ارمنستان از امضای فرمان عزل رئیس ستاد کل ارتش امتناع کرد و پیش نویس فرمان را به دادگاه قانون اساسی ارسال نکرد، مخالفان خواستار برگزاری جلسه با او شدند.

مطابق قانون اساسی ارمنستان، رئیس جمهور می‌تواند ظرف مدت سه روز، اعتراض خود را به نخست وزیر که درخواست عزل یک افسر ارشد را داده است، ارائه کند. اگر نخست وزیر این اعتراض‌ها را نپذیرد، رئیس جمهور باید اقدام مناسب را امضا کند یا به دادگاه قانون اساسی رجوع کند. اگر رئیس جمهور این شرایط را برآورده نکند، چنین اقداماتی به طور خودکار لازم الاجرا می‌شود.

تظاهرات مخالفان دولت ارمنستان که از پایان درگیری‌های اخیر این کشور با جمهوری آذربایجان در قره باغ آغاز شده است با بیانیه «اونیک گاسپاریان» رئیس ستاد کل ارتش ارمنستان که در اعتراض به برکناری معاونش، خواستار استعفای نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر و کابینه دولت این کشور شده بود، شدت یافت.

پاشینیان در واکنش به این خبر اعلام کرد: ستاد مشترک نیرو‌های مسلح طرحی برای شکل‌گیری یک کودتای نظامی در ارمنستان دارد. او در تجمع هوادارانش گفت که اوضاع ارمنستان قابل کنترل است و افزایش نیافتن تنش و درگیری در این کشور را خواستار شد و تأکید کرد که ارتش تابع مردم و نخست‌وزیر است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر