معاونان وزیر راه از طرح‌های حاشیه شهر مشهد دیدن کردند

معاونان وزیر راه و شهرسازی به همراه استاندار خراسان رضوی و دیگر مسئولان شهری و استانی از چند طرح حاشیه شهر مورد هدف بازآفرینی شهری در مشهد دیدن کردند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، سید کمال الدین میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی در حاشیه بازدید معاونان وزیر راه از طرح‌های حاشیه شهر مشهد، گفت: در این بازدید نحوه اجرای طرح‌ها در محلات هدف بازآفرینی شهری شامل منطقه زکریا، رسالت و شهرک شهید رجایی مشهد مورد بررسی قرار گرفت و در باره سهم هر یک از دستگاه‌های اجرایی در این زمینه بحث و گفتگو شد.

او افزود: در منطقه زکریا نحوه ساماندهی این محله ناکارآمد مورد بررسی قرار گرفت و در منطقه رسالت از نحوه اجرای طرح ۲ هزار و ۱۲۰ واحدی مسکن که ۵۵ درصد پیشرفت اجرایی دارد، بازدید شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: بافت کالبدی، فیزیکی و خدمات زیربنایی شهرک رجایی مستقر در حاشیه شهر مشهد نیز در این بازدید مورد بررسی قرار گرفت که در آن زمینی برای تولید مسکن در محلات ناکارآمد تخصیص داده شده است.


بیشتربخوانیدمیرجعفریان بیان کرد: به منظور عمل به سند ملی بازآفرینی شهری در این استان ۳۱ شهر از ۸۱ شهر استان دارای محلات هدف بازآفرینی هستند که مشتمل بر ۱۱۷ محله به مساحت ۹ هزار و ۲۰۲ هکتار می‌باشند.

او تصریح کرد: در ۳۱ شهر دارای محلات هدف بازآفرینی شهری خراسان رضوی ۱.۷ میلیون نفر در بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری ساکن هستند که ۶.۵ درصد از محلات و ۸۲ دهم درصد از جمعیت محلات هدف بازآفرینی در کشور را تشکیل می‌دهند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی تاکید کرد: ۶ شهر در خراسان رضوی دارای سکونتگاه‌های غیررسمی معادل پنج هزار و ۶۰۰ هکتار، ۳۰ شهر دارای بافت فرسوده معادل چهار هزار و ۹۰۰ هکتار و ۱۹ شهر دارای بافت تاریخی معادل چهار هزار و ۳۰۰ هکتار است.

میرجعفریان اظهار کرد: شهر مشهد دارای یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر ساکن بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری است که در هشت منطقه از ۱۳ منطقه شهرداری ساکن هستند و از نظر کاربری دارای سرانه‌های ناچیز درمانی، آموزشی، فضای سبز، مسکونی و ورزشی می‌باشند.

او افزود: دو محله از محلات هدف بازآفرینی شهری در حاشیه شهر مشهد شامل شهرک شهید رجایی و شهرک شهید باهنر است که شهرک شهید رجایی ۹۰۰ هکتار و ۱۲۵ هزار نفر جمعیت و شهرک شهید باهنر نیز تراکم جمعیتی بیش از ۴۰۰ نفر در هر هکتار دارد.

منبع:ایرنا

انتهای پیام//ز.ق

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۵۱ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
شرایط ما در حاشیه شهر واقعا سخت و طاقت فرسا است
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر