۲۱ درصد ترددها در راه‌های سیستان و بلوچستان با سرعت غیرمجاز ثبت شد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان از ثبت ۲۱ درصد ترددهای امسال در راه‌های ارتباطی این استان با سرعت غیرمجاز خبر داد.

ایوب کرد مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، گفت: از مجموع ۴۰ میلیون و ۶۵ هزار و ۲۰۴ تردد ثبت شده در این مدت هفت میلیون و ۴۷۰‌ هزار و ۶۵ تردد معادل ۲۱ درصد آن با سرعت غیرمجاز انجام شده است.

او افزود: همچنین سرعت غیرمجاز در مسیرهای ارتباطی سیستان و بلوچستان سبب شده در این مدت واژگونی و برخورد رخ به رخ بیشترین علل بروز سوانح رانندگی را تشکیل دهند که عمدتا این گونه تصادفات متاسفانه به دلیل شدت ضربات وارده منجر به فوت سرنشینان شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان آموزش و فرهنگ سازی را از موثرترین راهکارها در کاهش سوانح رانندگی در مسیرهای ارتباطی منطقه دانست و گفت: این اداره‌کل به منظور افزایش ایمنی عبور و مرور علاوه‌بر نصب ۵۰۰ کیلومتر شیار لرزاننده، اصلاح ۳۰۰ کیلومتر شیب شیروانی و اجرا و نصب ۵۱ سامانه ثبت تخلفات با تولید و پخش انیمیشن، ایمن سازی مدارس، آموزش معلمان و همچنین نشر اخبار و کلاژ در فضای مجازی اقدامات ارزشمندی را در راستای نهادینه سازی فرهنگ ترافیک در استان انجام داده است.

انتهای پیام/ع

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر