لزوم فرهنگ سازی کاشت نهال توسط دستگاه‌های اجرایی استان سمنان

استاندار سمنان با اشاره به حفظ منابع طبیعی موجود در استان بر فرهنگ سازی و توسعه فضای سبز توسط دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد.

 علیرضا آشناگر استاندار سمنان  در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، با بیان اینکه استان سمنان یک استان کویری و خشک است گفت: با توجه به کمبود منابع آبی در استان فضای سبز نیز چند برابر خواهد شد.

او افزود: استان سمنان از لحاظ کاهش صنایع آلایندگی، دارای هوای پاک و سالمی است، اما ممکن است بر اثر آلودگی هوای شهر تهران این الودگی‌ها به شهرستان‌های سمنان و گرمسار هم سرایت کند.

آشناگر به حفظ خاک در مناطق کوهستانی جهت جلوگیری از فرسایش و همچنین حفظ منابع آبی در کاشت درختان اشاره کرد و گفت: باید تلاش صورت گیرد تا در سطح وسیعی از استان غرس درختان انجام پذیرد.

استاندار سمنان با اشاره به حفظ منابع طبیعی موجود در استان بر توسعه فضای سبز در استان توسط دستگاه‌های اجرایی، شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و دانش آموزان و همچنین فرهنگ سازی آن تاکید کرد.

او عنوان کرد: مقاومت در برابر تغییر کاربری‌های فضای سبز و هم چنین در افزایش کاربری‌های موجود باید حساسیت بیشتری صورت گیرد.

استاندار سمنان هم چنین از انعقاد تفاهم نامه‌ای در سال گذشته برای توسعه آبخیزداری استان به ارزش ۸۰ میلیارد تومان و افزایش این اعتبار در سال‌های آینده خبرداد.

انتهای پیام / ح

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر