تامین زیرساخت‌ها در شهرک های صنعتی اشتهارد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز گفت: خدمات رسانی و تامین زیرساخت‌ها در شهرک های صنعتی اشتهارد با سرعت بیشتری انجام شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از البرز، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز افزود: ارائه هرگونه خدمات جدید در نواحی صنعتی تغییر یافته به شهرک‌های صنعتی به محض ایجاد بر اساس قیمت تمام شده و مطابق با محاسبه متراژ از واحد‌های صنعتی اخذ می‌شود.

او گفت: در حال حاضر طبق آخرین محاسبات انجام شده هر واحد صنعتی با متراژ حدود ٣ هزار متر در شهرک صنعتی کوثر برای اتصال به تصفیه خانه فاضلاب باید بالغ بر ۲۷ میلیون تومان هزینه پرداخت کند.

شاهمرادى افزود: از شرکت شهرک‌های صنعتی و مدیران مربوطه در این حوزه درخواست می‌شود که در آستانه سال تخفیف حدود ۷ میلیون تومان در مورد پرداخت هزینه اتصال به فاضلاب شهرک برای هر واحد صنعتی لحاظ کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز گفت:بعد از خروج شهرک‌های صنعتی البرز از جمله کوثر و امید البرز از مصوبه شعاع ۱۲۰ کیومتری پایتخت استقبال خوبی از سوی سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در شهرک‌های صنعتی استان ایجاد شده است.

او افزود: به همین دلیل نیاز است که خدمات رسانی و تامین زیرساخت‌ها در شهرک‌های صنعتی شهرستان استهارد با سرعت بیشتری انجام شود.

شاهمرادی گفت: مذاکرات لازم با شرکت آب منطقه‌ای استان انجام شده تا هر چه زودتر چاه‌های آب جدید برای شهرک صنعتی کوثر خریداری شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز افزود: در آستانه سال جدید از حدود ۲۰۰ قرارداد معنعقد شده در قاز توسعه‌ای کوثر بیش از ۱۳۰ مورد آماده بهره برداری است و به یقین واحد‌های صنعتی مستقر در این محل نیاز به تامین زیرساخت‌ها از جمله حفر چاه جدید دارند.

او با تاکید بر اهمیت انجام پروژه خط انتقال پساب از کرج تا شهرک صنعتی کوثر گفت: در این مورد شرکت آب منطقه‌ای طبق برنامه زمان بندی شده عمل کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز افزود: بلوار‌های اصلی واقع در این شهرک که در مسیر افتتاح واحد‌های صنعتی جدید است، باید هرچه زودتر آماده سازی شود.

شاهمرادى گفت: اقدامات لازم در مورد انعقاد قرارداد استقرار واحد‌های صنعتی جدید در شهرک امید البرز هم در حال انجام است.

او با بیان اینکه آزاد راه غدیر (چرم شهر- آبیک) نقش مهمی در توسعه اقتصادی منطقه دارد، افزود: نصب تابلو‌های علائم نشان دهنده مسیر دسترسی به نقاط صنعتی استان در آزادراه غدیر توسط راهداری عملیاتی شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز گفت: تا شروع سال جدید فرصت آنچنانی باقی نمانده است و باید راهکاری برای کنترل سیلاب‌هایی داشته باشیم که ممکن است به سمت شهرک صنعتی کوثر روانه می‌شود، این مسئله باید در اسرع وقت رسیدگی شود.

انتهاى پیام/خ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر